Świdnica „budowniczym sportowej Polski”

fot. mat. pras. / UM Świdnica

Świdnica otrzymała tytuł „Sportowej gminy 2019” i „Inwestora na medal XX – lecia 1999- 2019” oraz wyróżnienie w kategorii „Sportowy obiekt roku” za modernizację stadionu miejskiego. Miastu przyznano także nagrodę specjalną za całokształt dotychczasowych działań na rzecz rozwoju nowoczesnej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej w mieście, na rzecz promocji sportu i rekreacji wśród dzieci, młodzieży i społeczności lokalnej, a tym samym za wspieranie programu „BUDUJEMY SPORTOWĄ POLSKĘ”.

Nagrody przyznane zostały po raz dwudziesty przez Klub Sportowa Polska. Konkurs organizowany jest w ramach programu „Budujemy Sportową Polskę” m.in. pod patronatem Stowarzyszenia Architektów Polskich, Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego, Akademickiego Związku Sportowego, Polskiego Związku Pływackiego, Polskiego Związku Piłki Nożnej, Centralnego Ośrodka Sportu, Fundacji Teraz Polska. Jest jedynym tego rodzaju przedsięwzięciem w kraju, w którym w sposób kompleksowy analizuje się osiągnięcia oraz przyznaje wyróżnienia osobom, instytucjom i firmom zaangażowanym w realizację obiektów sportowych i rekreacyjnych, w którym doceniana jest rola wszystkich uczestników procesu nwestycyjnego.

Nagrody "Budowniczego Polskiego Sportu" zostały wręczone podczas uroczystej gali, która odbyła się 14 listopada w Warszawie w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego. W imieniu miasta odebrali je: Jerzy Żądło – zastępca prezydenta miasta, Andrzej Nowak – dyrektor Wydziału Inwestycji oraz Radosław Werner – kierownik Biura Sportu i Rekreacji Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

– Śmiało możemy powiedzieć, że Świdnica jest swoistym centrum sportowo-rekreacyjnym w regionie. Corocznie organizowanych jest u nas ponad 100 wydarzeń sportowych, zaczynając od zawodów międzyszkolnych i kończąc na mistrzostwach czy też turniejach o zasięgu ogólnopolskim. W naszym mieście działa również ponad 40 organizacji sportowych zrzeszających amatorów różnorodnych dyscyplin. Nasze działania to nie tylko promocja sportu i rekreacji, ale także rozwój infrastruktury, czyli tworzenie dogodnych miejsc do uprawiania sportu i aktywnego spędzania wolnego czasu. To w ostatnich latach m.in. modernizacja lodowiska, przebudowa stadionu miejskiego, nowe place zabaw, zewnętrzne siłownie czy też budowa sieci ścieżek rowerowych, których jest w Świdnicy już około 25 kilometrów – dodaje Jerzy Żądło, zastępca prezydenta Świdnicy.

inf. mat. pras. / UM Świdnica

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content