Straż miejska zaprasza na bezpłatne pomiary spalin samochodowych

fot. Radio Rodzina

Bezpośredni wpływ na jakość powietrza we Wrocławiu ma m.in. to, co wydostaje się z rur samochodów. Ustalone normy emisji spalin powinny być przestrzegane, ale nie zawsze wiemy, czy nasz pojazd je spełnia. Wrocławscy strażnicy miejscy zapraszają na bezpłatne pomiary.

– Musimy dbać o nasze środowisko naturalne na wielu poziomach: nie spalać odpadów, segregować śmieci, jeździć spełniającymi normy samochodami. Straż Miejska Wrocławia umożliwia dobrowolne, bezpłatne skorzystanie ze specjalistycznych urządzeń, do sprawdzenia czy samochód którym poruszamy się po Wrocławiu spełnia obowiązujące normy emisji spalin – wyjaśnia Waldemar Forysiak z wrocławskiej Straży Miejskiej.

Gdzie i jak przeprowadzić badanie

Przy asyście strażników przeszkolonych w obsłudze analizatora spalin i dymomierza, na terenie wewnętrznego parkingu Straży Miejskiej Wrocławia przy ulicy Na Grobli 14/16, każdy może sprawdzić czy jego pojazd jest ekologiczny.

– Wynik przeprowadzonego testu otrzymuje kierujący pojazdem a w przypadku, gdy jest on nieprawidłowy, także informację o konieczności niezwłocznego usunięcia usterki. Nie wystawiamy z tego względu mandatów – dodaje Waldemar Forysiak.

Pomiary można przeprowadzać od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 13.30. Przed przyjazdenm należy potwierdzić termin: telefonicznie: 71 37 00 254, 71 37 00 259 lub mailowo: oddzial.zkw@strazmiejska.wroclaw.pl.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content