Targi Dobrych Książek spod znaku „eko” (05-08.12)

fot. DD

Gościem honorowym tegorocznej 28. Edycji Wrocławskich Targów Dobrych Książek będzie Komisja Europejska. Priorytetem dla Komisji Europejskiej, ale i całej Unii Europejskiej jest walka ze zmianami klimatu, dlatego też jednym z motywów przewodnich targów będzie temat ekologii.

Mówił Jacek Wasik dyrektor przedstawicielstwa Komisji Europejskiej we Wrocławiu.

Przez cztery dni tego największego we Wrocławiu święta książek będzie można uczestniczyć w ponad stu różnych spotkaniach autorskich i warsztatach.

Istotną zmianą na tegorocznych targach jest połączenie dwóch wydarzeń – Wrocławskich Targów Dobrych Książek oraz Targów Książki dla Dzieci i Młodzieży DOBRE STRONY, co oznacza, że pojawi się więcej wystawców i autorów.

O tym, kogo będą gościć targi, opowiada dyrektor wydarzenia – Anna Morawiecka.

Nieodłącznym elementem targów są nagrody dla autorów książek. W tym roku z racji połączenia będą dwie statuetki – Pióro Fredry i Dobre Strony.

Mówiła przewodnicząca jury – Anita Wincencjusz-Patyna.

Wrocławskie Targi Dobrych Książek odbędą się w dniach od 5 do 8 grudnia w Hali Stulecia (ul. Wystawowa 1), gdzie w tym roku po raz pierwszy dojedziemy bezpłatnym targowym autobusem. Linię specjalną autobusu jadącego na targi książki uruchomi MPK Wrocław, które zostało partnerem WTDK. Autobus będzie wyjeżdżał z przystanku Dworzec Autobusowy i kierował się do Hali Stulecia m.in. przez Plac Dominikański i Plac Grunwaldzki.

Pełny harmonogram wydarzenia dostępny jest na stronie: http://www.domliteratury.wroc.pl

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content