„Traviata” w Operze Wrocławskiej. Superwidowisko wraca na scenę

fot. Radio Rodzina

Arcydzieło Giuseppe Verdiego wraca do Wrocławia. Tym razem nie jako superwidowisko, lecz przedstawienie, w którym twórcy wykorzystają elementy sceny pudełkowej. Pierwszy spektakl już w niedzielę 17 listopada.

„Traviata” Giuseppe Verdiego to jedna z tych oper, które najbardziej poruszają publiczność na całym świecie. Opowiedziana dźwiękami historia miłości niemożliwej, przekraczającej konwenanse epoki. Opera miała prapremierę w Wenecji w 1853 r., libretto powstało na podstawie „Damy Kameliowej” Aleksandra Dumasa – syna. Aż trudno uwierzyć, ale premierowe przedstawienie sprzed 160 lat zakończyło się niepowodzeniem.

– czytamy w opisie na stronie Opery Wrocławskiej.

Za reżyserię „Traviaty” odpowiada Grażyna Szapołowska. Podczas konferencji prasowej obecni byli też: scenografka i kostiumolożka Ewa Kochańska, dyrygent Adam Banaszak oraz Andrzej Lampert odtwórca roli Alfreda.

W spektaklu kluczową rolę odgrywa dramaturgia. To historia miłości, która nie znajduje szczęśliwego finału, a jej losy zostały przeniesione do kasyna – mówi Grażyna Szapołowska:

Ponieważ Violetta ma dużo empatii wobec ludzi, świata – to pomimo zawodu, który uprawia – jest nam jej żal. Najpiękniejszy brylant umiera, a cały świat raptem płacze, tłumaczy dalej reżyser:

Dla widzów Opery Wrocławskiej przygotowano cztery spektakle. Odbędą się one 17, 19, 22 oraz 24 listopada.

Materiał przygotowała Daria Detlaf

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content