Dolnośląsko – Mołdawskie Forum Gospodarcze w Kiszyniowie

fot. Patrycja Jenczmionka - Błędowska

Trwa misja gospodarcza w Mołdawii. Przedstawiciele Dolnego Śląska na czele z marszałkiem województwa – Cezarym Przybylskim biorą dziś (14.11) udział w „Moldova Business Week 2019 – Invest Moldova” oraz Dolnośląskim-Mołdawskim Forum Gospodarczym.

– Jesteśmy na dobrej drodze, by dolnośląskie firmy znalazły obszary do inwestowania w państwie leżącym nad lewym brzegiem Dniestru, mówił marszałek województwa dolnośląskiego Cezary Przybylski.

– W Mołdawii pokazujemy jaką potęgą gospodarczą i ekonomiczną jest nasz region oraz jakie są możliwości wprowadzenia nowych możliwości ‘know – how”, dodaje marszałek.

Marszałek ma nadzieję, ze spotkanie zaowocuje współpracą międzyregionalną.

Po raz kolejny do udziału w misji gospodarczej została zaproszona Politechnika Wrocławska. – Liczymy na współpracę głównie w sektorze spożywczym, mówi Agnieszka Turyńska z Wrocławskiego Centrum Transferu Technologii Politechniki Wrocławskiej.

W misji gospodarczej w Mołdawii biorą udział przedsiębiorcy m.in. z branży żywieniowej, handlowej, prawniczej, hotelarskiej czy winiarskiej. Mówi Marcin Kucharski właściciel Winnicy Agat.

Delegacja z Dolnego Śląska spotkała się z Ambasadorem RP w Mołdawii – Bartłomiejem Zdaniukiem, który podkreślał znaczenie wizyty przedstawicieli z naszego regionu.

Chęć udziału w wydarzeniu zgłosiło 20 przedsiębiorców, którzy chcą sprawdzić potencjał gospodarczy i spróbować swych sił na rynku w Mołdawii.

Wizyta delegacji, która odbywa się w stolicy Mołdawii – Kiszyniowie i okolicach, potrwa do 16 listopada.

Więcej TUTAJ:

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content