Kino Seniora – Obywatel Jones

fot. Radio Rodzina

Drugim tytułem, który zaprezentujemy dla Seniorów w listopadzie będzie „Obywatel Jones” – obraz, który przez krytyków został okrzyknięty jednym z najlepszych filmów w karierze reżyserki Agnieszki Holland. Ma formułę wystawnego widowiska historycznego osnutego wokół śledztwa prowadzonego przez niezależnego walijskiego dziennikarza Garetha Jonesa (James Norton) w sprawie głodu na Ukrainie w latach 30. XX w.
Jones (postać autentyczna) odkrył, że zyski, które sowieckie władze czerpały z handlu zbożem, nie są przeznaczane na produkcję żywności, tylko na budowę czołgów i karabinów oraz na realizację planu pięcioletniego. W efekcie miliony ludzi umierały z głodu a Zachód, robiąc z komunistami interesy, udawał, że tego procederu nie widzi. Na „Obywatela Jonesa” zapraszamy we wtorek 12 listopada o godz. 13:00.

Bilety dla posiadaczy Karty Seniora w promocyjnej cenie 12 zł dostępne w kasie Kina Odra oraz na kultura.olawa.pl. Przypominamy o 20% zniżce w Kawiarence KINOVA dla posiadaczy Oławskiej Karty Seniora.

Centrum Sztuki w Oławie, ul. Młyńska 3

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content