Wystawa „Libertas. 100 Lat Wolności”

fot. Centrum Historii Zajezdnia

Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy fotograficznej „Libertas. 100 Lat Wolności” autorstwa Tomasza Cuncvira Kędzierskiego. Wydarzenie odbędzie się 11 listopada 2019 r. o godz. 17.00 w Centrum Historii Zajezdnia.

Autor wystawy podjął się niezwykle ambitnego artystycznego wyzwania, jakim było porównanie wydarzeń z historii Polski z wybranymi przez niego krajobrazami. Projekt „Libertas”, realizowany
w ramach programu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Niepodległa”, zakłada wykonanie 100 fotografii na 100-lecie odzyskania Niepodległości.

Analogowe zdjęcia, które zostaną zaprezentowane w Centrum Historii Zajezdnia w symboliczny sposób oddają różne aspekty dziejów naszego państwa – niepokoje społeczne, czas wojny czy odradzającą się kulturę i sztukę. Na ekspozycję składa się kilkanaście fotografii, które zostały podzielone na 5 rozdziałów: „Slajd”, „Solarigrafia”, „Podczerwień”, „Impresje” i „Fotografia natychmiastowa”. Wystawę będzie można podziwiać do 22 listopada. Wstęp wolny.

O autorze:

Tomasz Cuncvir Kędzierski, urodzony w 1988 roku w Wałbrzychu. Artysta fotografik i muzyk. Od 2014 roku członek Dolnośląskiego Stowarzyszenia Artystów Fotografików i Twórców Audiowizualnych. Jego dzieła były prezentowane na wystawach zbiorowych we Wrocławiu, Hong Kongu, Perth i Nowym Jorku. W 2015 roku wygrał konkurs kompozytorski organizowany przez Narodowe Forum Muzyki swoją kompozycją „Quotidian beats”.

mat.pras.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content