Wrocławskie obchody Dnia Niepodległości [galeria]

fot. Radio Rodzina

Radosna Parada Niepodległości rozpoczęła wrocławskie świętowanie 11 listopada. Tłumy mieszkańców wyruszyły spod Centrum Historii Zajezdnia w biało-czerwonym pochodzie, aby dotrzeć na główne uroczystości, które mają miejsce na pl. Wolności.

Zapytaliśmy mieszkańców, jak oceniają, taką formę świętowania.

Na Placu Wolności podczas głównych obchodów 11 listopada, prezydent Wrocławia – Jacek Sutryk podkreślił, że niepodległość to przede wszystkim odpowiedzialność.

Na Placu Wolności za służbę na rzecz ojczyzny mundurowi otrzymali odznaczenia, a także awanse.

Punktualnie o godzinie 17:00 rozpocznie się pierwszy Bieg Niepodległości. W rywalizacji bierze udział 3 tys. biegaczy, którzy rozpoczną bieg na wrocławskim Rynku i tam również jest meta.

Pierwszym przystankiem na trasie biegu będzie scena Radia Rodzina, która znajduje się na Ostrowie Tumskim przy Mostach Młyńskich.

Na scenie wystąpi zespół Apostolskie Nutki z Oławy, który umili biegaczom i mieszkańcom czas swoim śpiewem pieśni patriotycznych.

Mówiła Malwina Niebylska – kierownik artystyczny zespołu.

3000 biegaczy startuje we Wrocławskim Biegu Niepodległości.

Przy trasie znajdują się atrakcje przygotowane przez partnerów imprezy. Na placu Solnym wystawa historycznych fotografii, a w trzech miejscach (na placu Jana Pawła II, pod pomnikiem Bolesława Chrobrego i przed Dworcem Głównym PKP) znajdują się punkty z inscenizacjami historycznymi.

W okolicy Mostów Młyńskich pieśni patriotyczne wykonuje Schola dziecięca ,,Apostolskie Nutki” działająca przy parafii śś. Ap. Piotra i Pawła w Oławie.

Bieg Niepodległości potrwa do godziny 19:00, po biegu odbędzie się marsz, który ruszy z Wyspy Słodowej i przejdzie ulicami miasta na pl. Solidarności.

inf. wł/fot. MC/MB/RR

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content