Bp Jacek Kiciński: Tym co podtrzymywało ludzką nadzieję na lepsze jutro były słowa „Dla Boga nie ma rzeczy niemożliwych”

bp Jacek Kiciński/fb. misjonarze klaretyni

– Wiemy doskonale, że odzyskana wolność była wielkim darem, ale stała się jeszcze większym zadaniem-mówił bp Jacek Kiciński w bazylice garnizonowej pw. św. Elżbiety we Wrocławiu, podczas Mszy św. z okazji 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Biskup pomocniczy archidiecezji wrocławskiej w słowie skierowanym do wiernych przypomniał, że po odzyskaniu przez Polskę niepodległości, dla naszego narodu przyszedł trudny czas znaczony II wojną światową i komunizmem. Przypomniał także że dziś dziękujemy Bogu za tych, dla których wezwanie „Bóg Honor i Ojczyzna” wyznaczały właściwy kierunek. – Tym, co podtrzymywało ludzką nadzieję na lepsze jutro były słowa „Dla Boga nie ma rzeczy niemożliwych”. – mówił hierarcha.

W dalszej części homilii bp Jacek Kiciński zwrócił uwagę na to, że praca u podstaw wielu bohaterów narodowych, kapłanów, osób zakonnych spowodowało, że naród Polski tracąc ziemie, nigdy nie stracił ducha wolności, a wielki wysiłek i trud powstańczy zawsze był połączony z zawierzeniem Ojczyzny Chrystusowi i jego świętej matce Maryi.

Na koniec biskup Kiciński w swoim słowie nawiązał do dzisiejszej ewangelii, w której Jezus ostrzega nas, byśmy nie byli dla nikogo zgorszeniem, a zwłaszcza dla tych małych. – Jeśli Twój brat zawini, upomnij go, jeśli będzie żałował, przebacz. Potrzeba nam dziś wzajemnego słuchania, braterskiego upomnienia, ale nade wszystko przebaczenia.

POSŁUCHAJ CAŁEJ HOMILII:

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content