Wieczór Pieśni Patriotycznych „OD NIEPODLEGŁOŚCI DO WOLNOŚCI ”

fot. Radio Rodzina

Duszpasterstwo Akademickie „Wawrzyny” zaprasza na Wieczór Pieśni Patriotycznych pod hasłem „OD NIEPODLEGŁOŚCI DO WOLNOŚCI ”.

Spotkanie odbędzie się  17 listopada (niedz) o godz. 17.00.  Podczas spotkania chcemy poprzez wspólny śpiew raz jeszcze poczuć klimat tamtych dni i złożyć hołd tym, dzięki którym Polska odzyskała wolność. W klimat epoki wprowadzi nas historyk Grzegorz Mazur, a śpiew przy akompaniamencie pianina poprowadzi muzyk Wojciech Żdżarski. W programie przewidziane wspólne śpiewanie pieśni z lat  1918  do 1989. Zapraszamy młodzież, studentów i rodziny z dziećmi. Akcenty patriotyczne mile widziane. Spotkanie odbędzie się w holu z kominkiem WSTĘP WOLNY. 

Treścią pierwszej części spotkania będą obchody odzyskania przez Polskę niepodległości w listopadzie 1918 r. W drugiej części spotkania poszerzymy repertuar o utwory powstałe w związku z wydarzeniami późniejszymi, związanymi z walką o utrwalenie niepodległości, jak powstania śląskie czy wojna polsko-bolszewicka, dramatycznymi walkami o utrzymanie i odzyskanie niepodległości (II wojna światowa, a zwłaszcza Powstanie Warszawskie, którego 75. rocznica przypada w tym roku), aż po wydarzenia, które doprowadziły do odzyskania przez Polaków wolności po okresie zniewolenia komunistycznego (od 40. rocznicy pierwszej wizyty papieża Jana Pawła II w Polsce, której skutkiem był m.in. zryw Solidarności roku 1980 przez dramat stanu wojennego po wydarzenia z 1989 r.).

Wstęp wolny. /mat. prasowe

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content