Mirosława Stachowiak – Różecka: Mam nadzieję, że porozumienie Gowina zagłosuje za kandydaturami do TS

fot. Radio Rodzina

Wnioski PiS o powołanie Krystyny Pawłowicz, Stanisława Piotrowicza i Elżbiety Chojny-Duch w skład Trybunału Konstytucyjnego budzą sporo emocji. Kandydatury PiS komentowaliśmy dziś w „Porannym Gościu” z posłanką na sejm – Mirosławą Stachowiak – Różecką.

– Każdy z kandydatów ma doświadczenie i dorobek w pełnieniu tej funkcji, mówiła Mirosława Stachowiak – Roźecka.

Stanisław Piotrowicz należał do Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej i był członkiem egzekutywy PZPR w krośnieńskiej Prokuraturze Wojewódzkiej i Rejonowej.

– Na pierwszym miejscu powinniśmy oceniać wiedzę prawniczą, później życiorys, podstawy i postępowanie. Stanisław Piotrowicz nie jest dumny z tej karty w swoim życiu.

Posłanka odniosła się do kandydatury Krystyny Pawłowicz. – Jej obraz był wiele razy zniekształcany w mediach, mówiła w „Porannym Gościu”.

Posłanka zadeklarowała na antenie Radia Rodzina, że będzie głosować za tymi kandydaturami do TS.

Mirosława Stachowiak – Różecka ma nadzieję , że członkowie Porozumienia Gowina zagłosują za kandydaturami pomimo że nie zostały z nimi wcześniej uzgadniane.

Krystyna Pawłowicz, Elżbieta Chojna-Duch i Stanisław Piotrowicz mieliby zastąpić Marka Zubika, Stanisława Rymara i Piotra Tuleję- sędziów Trybunału Konstytucyjnego wybranych w czasach rządów Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content