W sobotę Rajd Wikinga – sprawdź które drogi będą zamknięte dla ruchu

mat. pras. / UM Dzierżoniów

Rajd Wikinga zakończy rajdowe zmagania na Dolnym Śląsku. 4. Runda MSP Rally Trophy 2019, cyklu organizowanego wspólnie przez Bielawską Grupę Motosport i Walim Rajdowy, odbędzie się 9 i 10 listopada.

– Na liście startowej znajduje się obecnie 70 załóg, a my wciąż przyjmujemy kolejne wpłaty – komentuje Szymon Mazur, organizator. – Cieszy nas, że do Dzierżoniowa i w Góry Sowie ściągają zawodników wymagające trasy i widowiskowy prolog. Dzięki współpracy z Dzierżoniowem i tutejszym ośrodkiem sportu organizujemy dobrą imprezę, znaną w naszym środowisku w całym kraju.

BSK TECH 4 Rajd Wikinga będzie miał swoją bazę na dzierżoniowskim OSiR-ze. Po zapoznaniu z trasą, badaniu kontrolnym i odbiorze administracyjnym, ulicami Dzierżoniowa wystartuje widowiskowy prolog (16.30, 18.00).

– Zachęcamy kibiców do oglądania popisów kierowców w pobliżu Kina „Zbyszek”. Tam też dzięki naszemu partnerowi, firmie Dedal, będzie umiejscowiona specjalna naczepa, z której będziecie mieli dobrą widoczność na to, co dzieje się na trasie – zdradza szef Bielawskiej Grupy Motosport – Szymon Mazur. – Przejazd wszystkich zawodników w czasie prologu jest obowiązkowy, ale czas przejazdu nie będzie liczony do klasyfikacji rajdu, dzięki czemu kibice mogą liczyć na popisową jazdę i pokonywanie zakrętów bokami. Apelujemy też o mądre i bezpieczne kibicowanie i dostosowanie się do poleceń służb porządkowych.

Od środy na trasie prologu w Dzierżoniowie zostaną rozmieszczone znaki informacyjne o sobotnim zakazie parkowania wzdłuż trasy. Rozwieszone zostaną również informacje na budynkach leżących bezpośrednio przy trasie prologu.

W niedzielę zawodnicy zmierzą się z trasą z Jodłownika do Przełęczy Woliborskiej i odcinkiem specjalnym Grodziszcze-Owiesno. – Będą to wymagające próby, podczas których na zawodników czeka wiele niewiadomych – przyznaje Mazur. – Jodłownik to klasyk sam w sobie, a dzięki współpracy z gminą Stoszowice zawodnicy pojadą po nowym oesie mierzącym 4,5 kilometra.
Rajd zakończy się w niedzielę w godzinach wieczornych.

Harmonogram rajdu

Sobota, 9 listopada

  • Prolog Dzierżoniów – 16.30|18.00


Niedziela, 10 listopada

  • OS 1 | 3 | 5 – Jodłownik-Przełęcz Woliborska – 9.00|10.55|12.55
  • OS 2 | 4 | 6 – Grodziszcze-Owiesno – 9.45|11.40|13.40

Zamknięcie dróg

W sobotę od godziny 14.30, do 17.30 z ruchu wyłączone będzie centrum Dzierżoniowa, tj. Rynek oraz ulice Bohaterów Getta, Piłsudskiego od ulicy Miodowej do Ronda Węgierskiego, Daszyńskiego od Ronda Węgierskiego do Kina „Zbyszek”, Świdnicka od ulicy Rzeźniczej w kierunku ulicy Pocztowej, Pocztowa, Miernicza od Ronda przy Synagodze do ulicy Pocztowej, a także Krasickiego od Ronda przy Synagodze do skrzyżowania z ulicą Pocztową.

Ul. Sienkiewicza na odcinku pomiędzy skrzyżowaniami z ulicami Kopernika i Krasickiego, w tym Most Niepodległości, będzie zamknięta od godz. 13.30.

Organizator zwraca się z prośbą o nie parkowanie aut na wymienionych ulicach.

Źródło: OSiR / mat. pras.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content