20 przedsiębiorców weźmie udział w misji gospodarczej do Mołdawii

Karol Przywara

Po sukcesie Bośni i Hercegowiny w ubiegłym roku postanowiliśmy iść tym samym kierunkiem, tym razem stawiając na Mołdawię, mówi dla Radia Rodzina Karol Przywara – dyrektor Wydziału Współpracy z Zagranicą Urzędu Marszałkowskiego.

Przedstawiciele Dolnego Śląska na czele z marszałkiem województwa – Cezarym Przybylskim w połowie listopada wezmą udział w misji gospodarczej w państwie leżącym nad lewym brzegiem Dniestru. Chęć udziału zgłosiło 20 przedsiębiorców, którzy chcą sprawdzić potencjał gospodarczy i spróbować swych sił na rynku w Mołdawii.

– Po sukcesie Bośni i Hercegowiny w ubiegłym roku postawiliśmy na Mołdawię, mówi Karol Przywara– dyrektor Wydziału Współpracy z Zagranicą Urzędu Marszałkowskiego.

– Mamy do zrealizowania dwa cele: gospodarczy i polityczny, dodaje Karol Przywara.

Jaki potencjał ma Mołdawia? – Możemy nauczyć się m.in. kultury winiarstwa, która cieszy się wieloma sukcesami, tłumaczy dyrektor Wydziału Współpracy z Zagranicą Urzędu Marszałkowskiego.

Przedstawiciele Dolnego Śląska będą uczestniczyć m.in. w „Moldova Business Week 2019 – Invest Moldova”, Dolnośląskim-Mołdawskim Forum Gospodarczym z udziałem Igora Dodona, Prezydenta Republiki Mołdawii (RM), spotkają się także z Ambasadorem Nadzwyczajnym i Pełnomocnym Rzeczypospolitej Polskiej w Republice Mołdawii dr hab. Bartłomiejem Zdaniukiem.

Wizyta delegacji, która odbywać się w stolicy Mołdawii – Kiszyniowie i okolicach, odbędzie się od 13-16 listopada.

POSŁUCHAJ:

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content