Startuje 10. edycja American Film Festival!

fot. Radio Rodzina

Jubileuszowa odsłona AFF to 125 filmów, z czego 69 zostanie pokazanych w Polsce po raz pierwszy. W programie m.in przeboje festiwalu Sundance, retrospektywa twórczości Gregory’ego Pecka i najnowszy film Martina Scorsese. Siedmiodniowy maraton z kinem amerykańskim startuje dzisiaj i potrwa do 11 listopada.

Roman Gutek, prezes Stowarzyszenia Nowe Horyzonty, podkreśla, że nad programem pracuje kilka osób, a sam festiwal to czas weryfikacji, czy i tym razem udało się trafić w gusta widzów.

American Film Festival prezentuje we Wrocławiu kino Stanów Zjednoczonych – nie omija jednak kina alternatywnego, autorskiego, produkowanego z dala od blockbusterowych wytwórni

O filmach otwarcia i zamknięcia mówi Urszula Śniegowska, programerka American Film Festival.

Prócz nowości, w programie znalazła się także klasyka amerykańskiego kina.

W programie AFF tradycyjnie znalazły się przeboje pokazywane na światowych festiwalach – m.in.: znakomicie przyjęty na MFF w Toronto Dwóch papieży w reżyserii Fernando Meirellesa – opowieść o spotkaniu, które odmieniło oblicze Kościoła Katolickiego (w rolach głównych nagrodzony Oscarem® Anthony Hopkins jako Benedykt XVI i wyróżniony w Cannes Jonathan Pryce jako kardynał Bergoglio, przyszły papież Franciszek).

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content