Rzecznik Praw Obywatelskich ostrzega: we Wrocławiu rosną tendencje nacjonalistyczne

fot. Radio Rodzina

Kim są uczestnicy radykalnych marszów organizowanych z okazji Święta Niepodległości? Jakie reakcje społeczne wywołuje ich zachowanie? To weryfikuje raport opublikowany przez Biuro Rzecznika Praw Obywatelskich.

Przygotowanie raportu zarekomendowała Rada Społeczna, która wspomaga działania rzecznika w biurze we Wrocławiu. Zauważono bowiem, że wieczorny Marsz Polski Niepodległej z dn. 11.11.2018, stojący w kontrze do Radosnej Parady organizowanej przez miasto we wcześniejszych godzinach, przyczynia się do wzrostu tendencji nacjonalistycznych, co wyraża się w aktach agresji czy mowie nienawiści.

W celu diagnozy sytuacji przeprowadzono badania eksploracyjne w terenie, wywiady grupowe i indywidualne, a także grupy fokusowe z urzędnikami magistratu, młodymi kibicami Śląska Wrocław czy przedstawicielami mniejszości etnicznych i narodowych mieszkających w stolicy Dolnego Śląska.

Jednym z autorów raportu jest Andrzej Stefański, główny koordynator ds. Projektów Społecznych w Biurze RPO:

Więcej już dziś po 13:10 w programie Dziś w Kościele. Zaprasza Daria Detlaf.

Raport dostępny jest w całości na stronie Rzecznika: https://www.rpo.gov.pl/pl/content/spoleczne-podstawy-marszu-Polski-niepodleg%C5%82ej-we-wroclawiu-raport-RPO-i-CIS

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content