Rodzinny Weekend Niepodległości w Centrum Historii Zajezdnia

fot. mat. prasowe

Centrum Historii Zajezdnia po raz kolejny zaprasza do radosnego świętowania rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Od 9 do 11 listopada wystawę główną w Zajezdni zwiedzimy za darmo, a w rocznicę odzyskania niepodległości z Zajezdni wyruszy Radosna Parada Niepodległości. To jednak nie koniec atrakcji.

Bogaty program wydarzenia gwarantuje odwiedzającym trzy dni wypełnione atrakcjami dla gości w każdym wieku. Co w tym roku czeka na odwiedzających Zajezdnię?

Wystawy dla ciekawych historii

Przez cały czas Radosnego Weekendu Niepodległości (9-–11 listopada), na wystawę główną „Wrocław 1945–2016” wejdziemy za darmo. Specjalnie na tę okazję przygotowano rodzinne gry edukacyjne dla całej rodziny oraz nową kartę do zbierania pieczątek ukrytych na terenie wystawy dla najmłodszych gości. Ponadto, na odwiedzających Centrum czeka nowo otwarta wystawa czasowa zatytułowana „Kazimierz Moczarski. Życiorys obowiązkowy”, która poprzez niepublikowane zdjęcia i rodzinne pamiątki odkrywa niezwykłe fakty z biografii autora „Rozmów z katem”.

Podczas Weekendu dostępne będą także dwie wystawy zewnętrzne: „Podwójne wolne” przybliżająca historię przyznania kobietom praw wyborczych w 1918 roku oraz „Libertas. Sto lat wolności”, fotograficzna wystawa autorstwa Tomasza Cuncvir Kędzierskiego.

Warsztaty dla małych i dużych

Po zwiedzaniu, dla młodszych i starszych przygotowano warsztaty plastyczne oraz zajęcia z sitodruku i tworzenia ozdób z makram. To idealna propozycja dla tych, którzy będą chcieli wspólnie spędzić czas, a przy okazji nauczyć się czegoś nowego. Nie zabraknie również popularnej fotobudki w niepodległościowym wydaniu oraz uwielbianych przez dzieci zajęć z malowania twarzy.

Radosna Parada Niepodległości

Podobnie jak rok temu, tak i w tym spod Zajezdni w kierunku Placu Wolności wystartuje Radosna Parada Niepodległości. Ruszamy punktualnie o godzinie 10:00! W Radosnej Paradzie Niepodległości wezmą udział niezwykli chorągwiarze, mażoretki oraz orkiestry dęte, które zaprezentują swoje możliwości na chwilę przed startem pochodu. Na czele parady pojedzie legendarny autobus Ogórek. Parada wystartuje z placu przy Centrum Historii Zajezdnia, a następnie przemieści się w stronę pl. Wolności. Na wysokości skrzyżowania z ulicą Prostą pochód zatrzyma się, aby wprowadzić grupę najmłodszych uczestników. Po dotarciu na pl. Wolności uczestnicy otrzymają biało-czerwone folie, za pomocą których utworzą flagę Polski, widzianą z lotu ptaka.

Dołącz do radosnego pochodu i wspólnie świętujmy rocznicę odzyskania niepodległości!

Szczegóły na stronie www.zajezdnia.org

Rodzinny Weekend Niepodległości w Centrum Historii Zajezdnia | PROGRAM

9-11 listopada, godz. 10:00 – 18:00 | Centrum Historii Zajezdnia

– darmowe zwiedzanie wystaw „Wrocław 1945-2016”, „Kazimierz Moczarski. Życiorys obowiązkowy”, „Podwójnie wolne”, „Libertas”

– rodzinna gra na wystawie głównej

– warsztaty plastyczne

– warsztaty sitodruku i makramy

– fotobudka, malowanie twarzy

– pokazy filmu krótkometrażowego „Niepospolita.pl”

11 listopada, godz. 10:00 | Centrum Historii Zajezdnia – Plac Wolności

– Radosna Parada Niepodległości

mat. prasowe

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content