Polsko-gruzińska przyjaźń w teatrze. Premiera „Klasycznej koprodukcji”

fot. Radio Rodzina

Od 2016 roku Dolny Śląsk współpracuje z regionem Adżaria w Gruzji. Owocami tej współpracy są m.in. przedsięwzięcia kulturalne. Widzowie już za kilka dni będą mogli zobaczyć najnowszy spektakl „Klasyczna koprodukcja” zrealizowany przez Teatr im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy oraz Państwowy Teatr Dramatyczny w Batumi.

Michał Bobowiec, członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego przekonuje, dlaczego warto zobaczyć sztukę.

Reżyserem spektaklu, który odbywa się w ramach Polsko-Gruzińskiego Festiwalu Kultury,  jest Jacek Głomb – dyrektor Teatru im. Heleny Modrzejewskiej. Przed nami łącznie 6 przedstawień ( w Legnicy, Wrocławiu, Dzierżoniowie i Gorzowie Wielkopolskim), w których uczestniczy 12 aktorów z Polski oraz 9 z Gruzji – mówi reżyser:

Czego mogą spodziewać się widzowie, którzy przyjdą na spektakl?

Jacek Głomb, reżyser „Klasycznej koprodukcji”

Osią wydarzeń na scenie będzie m.in. historia polsko-gruzińska, dodaje Jacek Głomb.

Premiera „Klasycznej koprodukcji” odbędzie się 9 listopada 2019 w Teatrze im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy. Publiczność będzie też miała okazję zobaczyć spektakl 13 listopada 2019, godz. 19.00 w Teatrze Polskim we Wrocławiu (Scena im. Jerzego Grzegorzewskiego).

Więcej o „Klasycznej koprodukcji” już dziś o godz. 14.00 w audycji Dolny Śląsk z bliska. ZAPRASZAMY!

Spektakl współfinansowany jest z Budżetu Województwa Dolnośląskiego oraz Ministerstwa Edukacji, Kultury i Sportu Adżarii. Patronat nad Festiwalem objął Marszałek Województwa Dolnośląskiego – Cezary Przybylski, a także Konsul Honorowy Republiki Gruzji – Wojciech Wróbel.

mat. pras./Daria Detlaf

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content