Wrocław na 11 listopada: wydarzenia, uroczystości

fot. Radio Rodzina

Marszałek Piłsudski w bryczce, radosne transparenty i patriotyczne piosenki – tak od lat świętuje się we Wrocławiu Święto Niepodległości. W tym roku 11 listopada będziemy obchodzić 101. rocznicę odzyskania niepodległości. Radosna parada tradycyjnie przemaszeruje przez centrum miasta, a we wrocławskich centrach kultury nie zabraknie okolicznościowych wydarzeń. Rocznicę niepodległości można świętować też na sportowo.

Najważniejszym elementem wrocławskich obchodów 11 listopada jest Radosna Parada Niepodległości. Od kilkunastu w tym dniu wrocławianie całymi rodzinami spotykają się w centrum miasta, by oddać hołd bohaterom walk o odzyskanie niepodległości oraz wziąć udział we wspólnym świętowaniu.

Parada wystartuje o godz. 10.00 z placu przy Centrum Historii Zajezdnia, by zakończyć swój marsz na pl. Wolności. Tam oficjalne uroczystości rozpoczną się wspólnym odśpiewaniem pieśni patriotycznych, po którym nastąpią wojskowe ceremoniały i parada formacji mundurowych.

Wszystkich uczestników Parady organizatorzy zachęcają do przyniesienia ze sobą biało-czerwonych flag Polski. 

Na sportowo

W tym roku po raz pierwszywystartuje Wrocławski Bieg Niepodległości. Trasa biegu zostanie wytyczona w samym sercu miasta, ze startem i metą na wrocławskim Rynku. Dystans, który zawodnicy maja do pokonania, to 10 km. Start godz. 17.00.

więcej na: https://www.wroclaw.pl/dzien-niepodleglosci-wroclaw-2019

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content