Zakończono prace na ulicy Tarnogórskiej.

fot. Radio Rodzina

Kierowcy mogą już korzystać z poszerzonej ulicy Tarnogórskiej na Księżu Małym. Na wniosek mieszkańców ulica jest teraz dwukierunkowa od ul. Górnośląskiej do ul. Opolskiej.

Na oddanym do użytku fragmencie ulicy Tarnogórskiej poprawiono także nawierzchnię, jednocześnie pozostawiając kostkę brukową, która wpisuje się w zabytkowy charakter osiedla. Co ważne, powstał także próg spowalniający, który przyczyni się do zmniejszenia prędkości poruszających się tamtędy samochodów.

Koszt całej inwestycji to 517 872, 34 zł brutto.

– Cieszymy się, że po kilku latach starań ulica Tarnogórska ponownie jest dwukierunkowa. Wszystko oczywiście z myślą o mieszkańcach, aby jeździło się nie tylko wygodniej, ale i bezpieczniej. Dzięki zakończonej inwestycji mamy teraz możliwość wjazdu i wyjazdu na ulicy Katowickiej, a także na ulicy Tarnogórskiej, co na pewno ułatwi funkcjonowanie lokalnej społeczności – mówią przedstawiciele Rady Osiedla Księże.

Mieszkańcy zyskali także nowy chodnik

Warto także zaznaczyć, że mieszkańcy Księża mogą także korzystać z nowego chodnika, który powstał wzdłuż ulicy Opolskiej od ulicy Zabrzańskiej w kierunki posesji przy Opolskiej 16. Chodnik został wybudowany w ramach Programu Inicjatyw Rad Osiedli, a koszt prac wyniósł 485 850 zł brutto.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content