Zakończył się V Kongres Nowej Ewangelizacji

Fot. episkopat.pl

Rodzina była tematem V Kongresu Nowej Ewangelizacji, który zakończył się wczoraj w Gnieźnie. Trwające cztery dni spotkanie – pod hasłem „Radość Miłości” – zgromadziło duchownych i świeckich ewangelizatorów, osoby zaangażowane w duszpasterstwo rodzin i ruchy prorodzinne, a także same rodziny. Organizatorem Kongresu był Zespołu KEP ds. Nowej Ewangelizacji.

Podsumowując wydarzenie abp Grzegorz Ryś podkreślił, że trzeba przestać mówić o małżeństwie jako stanie konieczności w Kościele.

Uczestnicy czterodniowego spotkania starali się zanalizować obecną kondycję rodzin, jej potrzeby i zagrożenia przed jakimi stoi, miejsce, jakie zajmuje w Kościele, a także rolę, jaką może odegrać w prowadzeniu innych do Kościoła.

Kongresowym debatom i modlitwom towarzyszyły warsztaty i otwarty festyn ewangelizacyjny dla rodzin.

V Kongres Nowej Ewangelizacji to również spotkania. Uczestnicy kongresu wysłuchali świadectwa małżonków Damien i Isabelle Hanus, którzy podzielili się doświadczeniem życia i ewangelizacji we Wspólnocie Chemin Neuf. Jak zauważyli, posługa najpierw w parafii, a później w ramach wspólnoty była dla nich ważna, bo mogli nieść Ewangelię razem. To dawało im wiele radości i pomagało bardziej kochać się w małżeństwie.

rl/Gniezno/Redakcja, (rl)/KAI

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content