Pomóż bezdomnym! Zostań wolontariuszem i kwestuj na cmentarzach

fot. Radio Rodzina

Wolontariusze będą zbierać pieniądze na rzecz podopiecznych wrocławskich schronisk św. Brata Alberta. Kwesta będzie na cmentarzach m.in. Osobowickim i Grabiszyńskim, 1 i 2 listopada (piątek, sobota), w godzinach od 10.00 do 16.00. Poszukiwane są osoby, które pomogą w zbiórce pieniędzy.

– To nasza coroczna akcja. Zbieramy pieniądze, które zimą pomogą zabezpieczyć schronienie i wyżywienie osobom bezdomnym, przyjmowanym do naszych wrocławskich placówek. Mamy 520 miejsc (w tym 100 w ogrzewalni przy ul. Gajowickiej, która działa od listopada od kwietnia), ale w okresie jesienno-zimowym udzielamy schronienia w ciągu jednego dnia lub nocy około 600 osobom – mówi Aleksander Pindral, prezes Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta we Wrocławiu.

Kwesta na schroniska Brata Alberta – szukają wolontariuszy

Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta szuka wolontariuszy, którzy wsparliby organizowaną corocznie od 1995 Kwestę Listopadową na wrocławskich cmentarzach.

– Zbiórka będzie do zaplombowanych puszek. Wolontariusze zmienią się co 2 godziny i będą zawsze parami. W każdym zespole musi być przynajmniej jedna osoba pełnoletnia. Każdy będzie miał identyfikator i skarbonkę z logo Towarzystwa. Szczególnie brakuje nam wolontariuszy na cmentarzu na Kiełczowie – wylicza Anna Olbryt z Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta we Wrocławiu.

Zbiórka będzie w dniach 1 i 2 listopada 2019 (piątek, sobota) do zaplombowanych puszek na cmentarzach:

  • Osobowickim w godz. od 10:00 do 16:00,
  • Grabiszyńskim w godz. od 10:30 do 16:30,
  • Kiełczowskim w godz. od 10:00 do 16:00,
  • parafii św. Rodziny na Sępolnie w godz. od 10:00 do 16:00.

W sprawie kwesty można się kontaktować z Anną Olbryt, tel. 570 363 144. Biuro: ul. bp. Bogedaina 5 we Wrocławiu, mail: wroclaw-wolontariat@tpba.pl.

Fot: organizator

Pomoc dla bezdomnych 

Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta we Wrocławiu prowadzi dwa schroniska dla panów, jedną noclegownię dla mężczyzn, schronisko dla kobiet i ogrzewalnię koedukacyjną.

Rocznie na utrzymanie całorocznych placówek potrzeba ponad 3 mln zł. Większość pieniędzy w formie dotacji przekazuje  gmina Wrocław. Pozostała część zbierana jest od sponsorów, podczas kwest i kiermaszy.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content