Pociąg przyjechał do Bielawy!

fot. AK

Choć była to jazda próbna, na stacji Bielawa Zachodnia, gdzie odbyła się konferencja prasowa, zgromadziło się wiele osób witających pierwszy pociąg. Zakończyły się prace rewitalizacyjne rewitalizacyjne na linii kolejowej Bielawa – Dzierżoniów. Inwestycja, polegała na modernizacji odcinka o długości 5,5 km ze stacji Dzierżoniów Śląski do stacji Bielawa Zachodnia.

Po czterdziestu kilku latach pociąg przyjechał do Bielawy. To historyczne wydarzenie dla mieszkańców – mówił Cezary Przybylski, Marszałek Województwa Dolnośląskiego:

Liczba mieszkańców witających pierwszy pociąg wskazuje, że była to długo oczekiwana przez nich chwila  – dodał marszałek:

Dla mieszkańców kolej będzie to dużym udogodnieniem. W najbliższych tygodniach pociągi będą już regularnie przyjeżdżać do Bielawy  – mówił Andrzej Hordyj, burmistrz miasta:

Dodatkowo w planach jest przedłużenie trasy, tak, by ułatwić turystom przyjazd w Góry Sowie. 

W konferencji udział wziął: Cezary Przybylski, Marszałek Województwa Dolnośląskiego, Patryk Wild, Andrzej Hordyj, burmistrz Bielawy oraz Patryk Hałaczkiewicz reprezentujący Koleje Dolnośląskie. 

Grzegorz Macko wicemarszałek województwa dolnośląskiego (Prawo i Sprawiedliwość)

Podczas wydarzenia odbył się przejazd pociągu testowego Kolei Dolnośląskich po wyremontowanej trasie.

Zobacz film:

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content