Trzebnica: nowa obwodnica i ścieżka rowerowa

fot. Radio Rodzina

Burmistrz Trzebnicy Marek Długozima gościł w Urzędzie Miejskim Artura Adamskiego – działacza lokalnego, z którym rozmawiał o małej obwodnicy Trzebnicy łączącej Nowy Dwór z Księginicami oraz o planach budowy ścieżki rowerowej z Trzebnicy do Obornik Śląskich.

– Mam nadzieję, że dzięki staraniom Pana Artura już wkrótce będziemy się cieszyć z kolejnego po S-5, dużego projektu drogowego, który w znaczący sposób upłynni ruch w Trzebnicy. Półtorakilometrowy odcinek połączy DK5 z DK15 w stronę Milicza. Dzięki temu osoby jadące krajową 15 w stronę Wrocławia, ominą Trzebnicę i planowanym łącznikiem dostaną się do drogi ekspresowej S-5. Dzięki realizacji tej inwestycji w znaczący sposób odciąży to ruch tranzytowy wjeżdżający do Trzebnicy, powstaną także nowe tereny inwestycyjne – powiedział burmistrz Marek Długozima i dodał: – Cieszę się, że Pan Artur dostrzegł potrzebę tej inwestycji oraz obiecał poczynić wszelkie starania związane z jej powstaniem – zakończył.

– To będzie jedna z pierwszych obwodnic zbudowanych w ramach programu premiera Mateusza Morawieckiego „100 obwodnic w Polsce”. A poza tym zbudujemy jeszcze ścieżkę rowerową pomiędzy Trzebnicą i Obornikami Śląskimi, która przebiegać będzie przez Marcinów, Kowale i Kuraszków. Jednym słowem przez najpiękniejsze tereny rekreacyjne naszego regionu – powiedział Artur Adamski.

Inf. pras. trzebnica.pl

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content