Badania na osteoporozę za darmo

fot. pixabay.com

Dolnośląski Oddział Wojewódzki NFZ dziś 23 października zaprasza na bezpłatne badania gęstości kości w mobilnym gabinecie densymetrycznym.

Na osteoporozę cierpi w Polsce ponad 2 mln osób, a kolejne 8 mln jest zagrożonych tym schorzeniem. Chorują głównie kobiety powyżej 50. roku życia, ale także młodsze. Osteoporoza długo nie daje żadnych objawów bólowych, a często pierwszym objawem jest złamanie.

To pojazd, który wyposażony został w specjalny sprzęt, wykonujący bezinwazyjnie i bezboleśnie badanie gęstości kości- kręgosłupa, ud, ramion, czyli narządy najbardziej narażone na złamania. 

– W 2018 roku mieliśmy zarejestrowanych ponad 500 tys. pacjentów, którym udzielono świadczeń związanych z osteoporozą. Szacujemy, że w Polsce osteoporozę ma 2,1 mln osób. To oznacza, że gros z nas nawet o niej nie wie  – zaznacza Adam Niedzielski prezes NFZ.

Bezpłatnie badanie gęstości kości będzie wykonywane w mobilnym gabinecie densymetrycznym na parkingu przy budynku Dolnośląskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ przy ul. Dawida 2. . Początek badań o godz. 10:00, zakończenie o godz. 15:00. 

mat.pras.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content