Metamorfoza Powiatowego Centrum Usług Społecznych w Kątach Wrocławskich

fot. Radio Rodzina

Kapitalny remont, budowa boiska, wyposażenie placówek oświatowo-wychowawczych i domu samopomocy – tak wygląda końcówka projektu, który zmienił oblicze dawnego Domu Dziecka w Kątach Wrocławskich.

Od stycznia 2018 roku w Kątach Wrocławskich istnieje nowa placówka – Powiatowe Centrum Usług Społecznych. Dziś (22.10) podczas uroczystej konferencji poznaliśmy zaplecze obiektu, historię jego przebudowy i formy wsparcia, na które mogą liczyć osoby potrzebujące.

Z pomocy Powiatowego Centrum Usług Społecznych (PCUS) mogą korzystać mieszkańcy całego powiatu wrocławskiego. Placówka skupia w swojej strukturze trzy placówki opiekuńczo-wychowawcze i Powiatowy Środowiskowy Dom Samopomocy w Kątach Wrocławskich. W ramach realizacji zadań bieżących PCUS współpracuje też z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie we Wrocławiu – mówi dyrektor placówki, Arleta Szmigielska:

Przebudowa, remont i wyposażenie dawnego Domu Dziecka w Kątach Wrocławskich otworzyło dla mieszkańców nowe usługi – podkreśla Roman Potocki, starosta Powiatu Wrocławskiego:

Do końca realizacji projektu pozostało kilka dni. Starosta dodaje, że zmiany widoczne są gołym okiem:

W ramach projektu realizowanego przez powiat wrocławski z istotnym wsparciem funduszy europejskich, placówkę przy ul. 1 Maja w Kątach Wrocławskich wyposażono też w nowe sale komputerowe czy materiały do zajęć socjotechnicznych i socjoterapii.

Z kolei wiceprezydent Wrocławia Renata Granowska zwracała uwagę na potrzebę działań wspólnych, m.in. w ramach ZIT, czyli Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych, które pozwalają na kompleksowe starania się podmiotów o fundusze unijne:

Wartość realizacji projektu wyniosła ponad 3 mln 355 tys. złotych. Z efektów modernizacji będą korzystać wychowankowie oraz kadra wychowawcza Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Kątach Wrocławskich.

Materiał przygotowała Daria Detlaf / mat.pras.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content