Wrocławianie z nagrodą za promocję sportu wśród seniorów

fot. mat. pras.

Stowarzyszenie Promocji Sportu FAN z Wrocławia zdobyło Nagrodę Specjalną w ogólnopolskim konkursie „Adamed dla Seniora”. Dzięki dofinansowaniu, które wynosi 2 tys. zł, organizacja zrealizuje projekt Wrocławskich Igrzysk Seniorów.

Projekt został wybrany z grona 130 zgłoszeń z całej Polski, spośród których jury wyłoniło trzy najlepsze pomysły i wyróżniło je nagrodami. Przyznano też nagrodę specjalną pod patronatem Polskiego Towarzystwa Chirurgii Naczyniowej w wysokości 2 tys. zł.

Przy ocenie zgłoszeń w konkursie pod uwagę brano m.in. dotychczasową działalność organizacji, pomysłowość projektu czy uwzględnienie potrzeb osób starszych.

„Nasza impreza jest już mocno rozpoznawalna i kojarzona z Wrocławiem, ponieważ w poprzednich latach odbywała się w ramach Wrocławskich Dni Seniora. Zdecydowaliśmy się jednak rozwijać ją jako samodzielne wydarzenie. Wsparcie Adamedu na pewno pozwoli szerzej dotrzeć do grupy Seniorów i przyczynić się do ich aktywizacji, poprawy stanu zdrowia i umysłu”– mówi Marcin Spitalniak, Prezes Stowarzyszenia Promocji Sportu FAN.

Gościem Radia Rodzina był Marcin Wroński, trener i instruktor. W rozmowie z Darią Detlaf opowiedział o kulisach otrzymania nagrody oraz aktywnościach prowadzonych w regionie.

POSŁUCHAJ:

mat. pras./dd

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content