Wrocławianie posadzili 350 drzew i nadali im imiona swoich dzieci!

fot. Radio Rodzina

W sobotę 19 października wrocławianie posadzili kolejne drzewa, które upamiętniają jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu rodziców – narodziny dziecka. Na północy Wrocławia – Zielonym Klinie oraz Polanie Karłowickiej pojawiło się 350 nowych nasadzeń.

250 drzewek znalazło się na Zielonym Klinie pomiędzy ulicami Żmigrodzką i Pakosławską, a 100 – na Polanie Karłowickiej przy Alei Kasprowicza. Pomimo największej – jak do tej pory – liczby drzewek przeznaczonych na pojedynczą edycję WROśnij we WROcław, limity zostały w całości wykorzystane.

– Widzimy po frekwencji że wrocławianie chcą brać udział w tego typu ekologicznych akcjach. WROśnij we WROcław to, z jednej strony piekny symbol narodzin naszych pociech, a z drugiej kolejny przejaw dbania o środowisko i zazieleniania miasta. Sam dziś sadzę drzewo dla swojej drugiej córeczki, pięciomiesięcznej Marysi. Starsza córka ma już swoje drzewko w parku Mamuta, które sadziliśmy wiosną tego roku. Będziemy całą rodziną dbali o sadzonki w obu miejscach – podkreślił Adam Zawada, wiceprezydent Wrocławia.

– To rekordowa edycja WROśnij we WROcław, gdyż do tej pory jednorazowo sadziliśmy ok. 200 drzew. Cieszymy się, że zwiększamy limity, a i tak brakuje roślin i cały czas przybywa zainteresowanych do posadzenia drzewka po narodzinach swojego dziecka. W ten sposób wszyscy razem zazieleniamy Wrocław – powiedział Jacek Mól, dyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej we Wrocławiu.

Za nami szósta edycja akcji, która została zapoczątkowana w 2017 roku. W Parkach Młodego Wrocławianina posadzono wcześniej 618 drzew – 18 przy górce PaFaWag, 200 przy ul. Awicenny, 200 przy ul. Maślickiej, 200 w Parku Mamuta na Oporowie.

Narodziny dzieci były w sobotę upamiętniane przez posadzenie m.in. lip, dębów, czereśni, wiązów, głogów, czy ambrowców. Każda nowa wrocławianka i każdy nowy wrocławianin otrzymali także na pamiątkę niespodzianki, w tym specjalny certyfikat.
Wszyscy uczestnicy podkreślali, że akcja WROśnij we WROcław to doskonały pomysł nie tylko na świętowanie narodzin dziecka, ale również po prostu przyjemna forma spędzenia wspólnych, rodzinnych chwil.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content