„Boże Ciało” na Festiwalu SPEKTRUM w Świdnicy

Fot. niezalezna.pl

Tegoroczna, piąta już edycja Świdnickiego Festiwalu Filmowego SPEKTRUM zapowiada się niezwykle interesująco. Na ekranie pojawią się krótkometrażowe filmy w trzech konkursach: Amatorskim oraz „Okiem Młodych” z podziałem na dokument i fabułę. Znamy filmy na otwarcie Festiwalu („(Nie)znajomi” w reż. Tadeusza Śliwy) oraz na jego zamknięcie („Ból i blask” Pedro Almodóvara).

W Konkursie Głównym zobaczymy najnowszy obraz Jana Komasy „Boże Ciało”, „Parasite” autorstwa Joon-ho Bonga, „Ikar. Legendę Mietka Kosza” w reż. Macieja Pieprzycy czy „Słodki koniec dnia” Jacka Borcucha. Opublikowana została także sekcja pełnych metraży Oko na Dokument, w której znaleźć można „Krainę miodu”, „Jutro albo pojutrze” czy „Diego”.

Podczas SPEKTRUM zaplanowano Retrospektywę Wajdy, na którą składają się zarówno projekcje filmów: „Popiół i diament”, „Panna Nikt”, „Danton”, jak i odsłonięcie muralu z podobizną Mistrza. A skoro o tych mowa, Radosław Piwowarski uświetni cykl Spotkanie z Mistrzem, w ramach jakiego zaprezentowane zostaną „Kochankowie mojej mamy” jego autorstwa oraz „Yesterday” z komentarzem gościa.

Z kolei cykl ‘W dobrym gatunku’ obok „(Nie)znajomych” zasilą: horror „Wilkołak” w reżyserii Adriana Panka i historyczna opowieść „Piłsudski” autorstwa Michała Rosy. W programie nie zabrakło także propozycji dla najmłodszych widzów, którzy mogą wybrać się na „Dzień czekolady” związanego ze Świdnicą Jacka Bławuta oraz animowaną historię pięknej przyjaźni „Gordona i Paddy” Lindy Hambäck.

Warto zobaczyć co takiego ciekawego będzie się działo podczas Przeglądu Filmu i Sztuki „Czasoprzestrzenie VR”, pod wodzą Jacka Nagłowskiego, który przybliży widzom najciekawsze filmowe doświadczenia zrealizowane w technologii wirtualnej rzeczywistości. SPEKTRUM to także panele dyskusyjne dotyczące kondycji polskiego kina gatunkowego oraz rozwoju i przyszłości technologii VR.

Oprócz propozycji dla kinomainiaków, coś dla siebie znajdą fani dobrej kuchni. Z połączenia sztuki filmowej i kulinarnej powstał pomysł na kolację przygotowaną przez wrocławskie Oda bistro oraz pokaz filmu „Noma: My Perfect Storm” w reż. Pierre’a Deschampsa. Wrażenia muzyczne zapewnią koncerty zespołów: Bluszcz i Wczasy oraz nieprzewidywalne, tajemnicze Filmowe Karaoke.

Świdnicki Festiwal Filmowy SPEKTRUM odbędzie się w terminie 5-11 listopada 2019r. Organizatorami SPEKTRUM pozostają niezmiennie Świdnicki Ośrodek Kultury oraz Wrocławska Fundacja Filmowa. Wydarzenie finansowane jest ze środków Miasta Świdnica, a współfinansowane ze środków Samorządu Województwa Dolnośląskiego oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

inf.pras./gk

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content