Rok św. Jana Pawła II w Żórawinie

mat prasowe

Z okazji zbliżającej się 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II w parafii św. Józefa w Żórawinie zainaugurowano Rok Papieski, który potrwa do października 2020 r. Jego celem jest przybliżenie dziedzictwa pontyfikatu Papieża Polaka. Głównym motywem duszpasterskim jest peregrynacja relikwii II stopnia – fragmentu sutanny papieskiej oraz tryptyku przedstawiającego obraz Jezusa Miłosiernego, św. s Faustyny Kowalskiej oraz św. Jana Pawła II.

Peregrynacja rozpoczęła się od mieszkańców ul. Polnej, którzy mówili: „Pragniemy serdecznie podziękować za peregrynację relikwii św. Jana Pawła II w naszej parafii. Za wstawiennictwem św. Jana Pawła II mogliśmy podziękować Panu Bogu za wszystkie otrzymane łaski i prosić o dalszą opatrzność oraz Boże błogosławieństwo dla naszych rodzin”.

Punktem kulminacyjnym Roku Papieskiego będzie wizyta abp Mieczysława Mokrzyckiego – metropolity lwowskiego, a wcześniej osobistego sekretarza Jana Pawła II i Benedykta XVI, która planowana jest na 15 listopada. Gwiazda polskiej estrady – ELENI wystąpi z noworocznym koncertem kolędowy w hołdzie Ojcu Świętemu, 18 stycznia 2020 r. Papież Polak był wielkim orędownikiem i propagatorem pojednania chrześcijan, dlatego 19 stycznia 2020 r. w ramach Tygodnia Ekumenicznego ze słowem „Jana Paweł II – papież pojednania” wystąpi bp Ryszarda Bogusza z Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego. 

W ramach Światowego Dnia Chorych , który w Żórawinie odbywać się będzie pod hasłem „Jan Paweł II – papież cierpienia” spotkania dla chorych, cierpiących i seniorów poprowadzi ks. prałat Aleksander Radecki. Ojciec Święty w sposób szczególny umiłował dzieci, dlatego też rekolekcje wielkopostne poprowadzi kawaler Orderu Uśmiechu, znany z telewizyjnego programu „Ziarno” bp Antoni Długosz z Częstochowy. W ramach Roku Papieskiego planowane są także pielgrzymki do Wadowic, Krakowa oraz Rzymu czy konkursy dla dzieci i młodzieży oraz projekcje filmowe i wiele innych wydarzeń duszpasterskich.

mat. prasowe

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content