Gwiazdy we Wrocławiu. Rusza Festiwal Aktorstwa Filmowego

fot. Radio Rodzina

Już w najbliższą sobotę 19 października rusza Festiwal Aktorstwa Filmowego im. Tadeusza Szymkowa. Wydarzenie zainauguruje gala w Teatrze Polskim we Wrocławiu. Jej honorowym gościem będzie Zbigniew Zamachowski, który otrzyma Platynowego Szczeniaka FAF za wybitne osiągnięcia w aktorstwie filmowym. 

Galę poprowadzi aktorska para Joanna Brodzik i Janusz Chabior, a w programie artystycznym widzowie będą mogli podziwiać Hannę Śleszyńską i Huberta Podgórskiego w sztuce „Judy”, która w 2006 roku podbiła Broadway.

O programie Festiwalu oraz o ciekawostkach z wrocławskiego życia filmowego rozmawialiśmy z dyrektorem FAF, Stanisławem Dzierniejką.

Ósma edycja Festiwalu Aktorstwa Filmowego im. Tadeusza Szymkowa potrwa od 19 do 27 października we Wrocławiu oraz kilku dolnośląskich miastach – Oleśnicy, Siechnicach, Bystrzycy Kłodzkiej i Strzelinie. Po raz kolejny region odwiedzą artyści – znani szerokiej publiczności i uznani aktorzy, reżyserzy i scenarzyści. Wszystkie filmowe projekcje konkursowe
odbywać się będą w OCH KINO w Arkadach Wrocławskich, gale w Teatrze Polskim, a koncerty, spektakle, pozakonkursowe pokazy filmowe i spotkania z artystami w Centrum Technologii Audiowizualnych we Wrocławiu.

Bezpłatne wejściówki na wydarzenia wydawane są w CeTA
oraz kasach OH KINO. Sprzedaż biletów na gale prowadzi Teatr Polski w kasach oraz online.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content