Oleśnica: „EkoAktywni w działaniu”

fot. olesnica.naszemiasto.pl

Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Oleśnicy od października do lutego realizuje projekt „EkoAktywni w działaniu” w ramach programu Europejski Korpus Solidarności.

Projekt będący inicjatywą młodzieży z Centrum ma na celu zmianę postawy młodego pokolenia i skierowanie jego energii na działania proekologiczne, rozwijanie świadomości z zakresu ekologii i ochrony środowiska poprzez szereg działań ukierunkowanych na zdobycie wiedzy i doświadczenia w tej dziedzinie w myśl zasady „Żyj prosto. Konsumuj mniej. Myśl więcej”.

Działania te mają pomóc w zrozumieniu problemu dotykającego współczesny świat w kwestii nie tylko ekologicznej, ale i społecznej. Jednym z głównych założeń projektu jest podniesie poziomu edukacji i aktywności obywatelskiej młodzieży.

W ramach działań projektowych odbędą się wykłady otwarte dla mieszkańców Oleśnicy, warsztaty ekologiczne i warsztaty kulinarne dla młodzieży oraz akcje lokalne: EKO gra miejska oraz konkurs międzyszkolny „Drugie życie śmieci”. Aby nasze działania były jak najbardziej profesjonalne i na wysokim poziomie współpracują z nami nauczyciele, a także lokalne instytucje, które zajmują się ochroną przyrody w naszym regionie.

W ramach projektu odbyły się pierwsze warsztaty ekologiczne, podczas których młodzież przybliżyła młodszym uczniom w jaki sposób każdy z nas może żyć na co dzień bardziej ekologicznie. Podczas drugiej części warsztatów z okazji „Dnia drzewa” każdy uczestnik przygotował swój własny ekosystem w formie „lasu w słoiku”. Uczniowie z zapałem przystąpili do projektowania kompozycji. Każda z nich była jedyna w swoim rodzaju! W kolejnym tygodniu młodzież odwiedziła także PSZOK- Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów, gdzie zapoznała się z zasadami segregacji odpadów oraz recyklingu.

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców na wykład „Smog był od zawsze. Dlaczego mówimy o nim teraz?”, który poprowadzi pani Urszula Janicka, nauczyciel biologii w I LO w Oleśnicy. Wykład odbędzie się 22.10.2019 o godz. 12:00 w Sali Rycerskiej Zamku Książęcego. Wstęp wolny.

mat.pras.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content