Brave Kids: młodzież z trzech kontynentów we Wrocławiu [ROZMOWA]

fot. Radio Rodzina

Jesienna odsłona 10. edycji Brave Kids to we Wrocławiu czas na spotkanie z młodymi artystami z brazylijskiej Amazonii, Palestyny, Iranu, Hiszpanii i Polski. Dla wielu z nich będzie to pierwsza zagraniczna podróż i pierwszy kontakt z naszą kulturą.

Tematem tej edycji Brave Kids będą zmiany klimatu – uczestnicy wspólnie zadadzą sobie pytania, jak ratować naszą planetę, jak powstrzymać katastrofę klimatyczną?

Muzycy z Iranu opowiedzą o smogu i wysychaniu źródeł wody pitnej w swoim kraju, aktorzy z Saragossy w Hiszpanii i Betlejem w Palestynie m.in. problemie śmieci i recyklingu w odniesieniu do odwiecznych czterech żywiołów, które towarzyszą ludzkości. Aktorzy z Brazylii, mieszkający w Amazonii, o dramatycznej sytuacji ekologicznej ich regionu, a także o przemocy, łamaniu praw człowieka i innych problemach trapiących ich kraj. Jak podkreślają Brazylijczycy, już 8 lat przed dramatyczną deklaracją Grety Thunberg śpiewali i wzywali do działania w tym duchu. Do Wrocławia przyjadą ze spektaklem „Flying River”, ostrzegającym m.in. przed skutkami rabunkowej gospodarki, w tym wycinki drzew w Amazonii. – zapowiadają organizatorzy.

Agnieszka Ćwieląg, menedżer programowy Brave Kids, w audycji Więcej Kultury opowiada o programie oraz o idei wydarzenia.

Finałowy spektakl Brave Kids odbędzie 22 października w Teatrze Polskim.

– Będzie to spektakl niepowtarzalny, na pewno bardzo plastyczny,
energetyczny i przemawiający do wyobraźni. Przypuszczam, że walory artystyczne przedstawienia uzupełni mocne przesłanie dotyczące ratowania naszej planety – podkreśla Gabriel Almagro, instruktor artystyczny Brave Kids z Hiszpanii.

Więcej na stronie organizatorów.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content