Epilog Pieszej Pielgrzymki Diecezji Świdnickiej

fot. AK

W sobotę 12 października br., odbył się 16. Epilog Pieszej Pielgrzymki Diecezji Świdnickiej. Do Metropolitalnego Sanktuarium Matki Bożej Strażniczki Wiary Świętej w Bardzie przybyło blisko 200. pątników z Dzierżoniowa i  Ząbkowic. W bardzkiej bazylice bp Ignacy Dec przewodniczył Mszy św.

Mówił ks. Krzysztof Iwaniszyn, przewodnik Pieszej Pielgrzymki Świdnickiej na Jasną Górę. W tym roku po raz 16. pątnicy pielgrzymowali do  Sanktuarium Matki Bożej Strażniczki Wiary Świętej w Bardzie:

Wśród pielgrzymów były osoby, które nie opuściły żadnego Epilogu:

Mówiła Teresa Kwiatkowska. 

W homilii ordynariusz diecezji świdnickiej mówił o dwóch wymiarach pielgrzymowania. – Najpierw możemy mówić o pielgrzymowaniu czasoprzestrzennym. Ono się łączy też z wysiłkiem, z pokutą, popularnie mówimy, że są to rekolekcje w drodze. Piesze pielgrzymowanie to fenomen obejmujący wszystkie polskie diecezje. Jest to pielgrzymowanie w czasie i przestrzeni

Drugi wymiar to pielgrzymowanie duchowe. – To pielgrzymowanie ku pełni człowieczeństwa. Jesteśmy wezwani do świętości, do doskonałości. To jest ważny rodzaj pielgrzymowania, żeby nie stawać się gorszym, tylko lepszym. Kto by powiedział, że w sensie duchowym nie ma nic do zrobienia, byłby kłamcą, albo zapomniał, kim ma się stać – mówił bp Ignacy Dec. 

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content