Małgosia walczy z nowotworem – pomóżmy jej wygrać!

siepomaga.pl

Sześcioletnia Małgosia zmaga się z neuroblastomą. Po wielomiesięcznym leczeniu nowotwór powrócił, ale dziewczynka ma szansę na wyzdrowienie. Potrzebuje jednak drogiej i nierefundowanej terapii antyciałami. Klinika w Niemczech wyceniła ją na 360 tysięcy euro.

Wszystko zaczęło się w 2016 roku od bólu brzucha i złego samopoczucia. Lekarze podejrzewali jednak, że dolegliwości Małgosi mogą być związane z jej psychiką. Badania wykazały jednak, że dziewczynka przyczyną złego samopoczucia dziewczynki jest neuroblastoma w postaci guza w lewej części przestrzeni zaotrzewnej. 

Po wielomiesięcznym leczeniu i usunięciu guza, Gosia przez rok cieszyła się dzieciństwem. Jednak w grudniu 2018 roku objawy powróciły, a Małgosia przeszła przez kolejne cykle chemio- i radioterapii.

Aby Małgosia powróciła do zdrowia,potrzebna jest specjalistyczna, nierefundowania immunoterapia antyciałami GD-2. Jej koszt w klinice onkologicznej w niemieckim Greifswaldzie to astronomiczna kwota 360 tysięcy euro. To ponad 1,6 miliona złotych. W walce o zdrowie dziewczynki liczy się każda złotówka!

Całą historię Małgosi przeczytacie TUTAJ, zbiórkę pieniędzy na jej leczenie można wesprzeć przez siepomaga.pl

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content