Góra: Prezydent RP Andrzej Duda spotkał się z mieszkańcami powiatu górowskiego!

fot. Radio Rodzina

8 października o godz. 18:00 w hali Arkadia w Górze odbyło się spotkanie Prezydenta Polski Andrzeja Dudy z mieszkańcami Góry.

Wizyta Prezydenta RP zgromadziła w górowskiej hali wielu mieszkańców powiatu. Była to historyczna wizyta dla tego rejonu.

– mówi starosta górowski Kazimierz Boguski
– mówi Prezydent RP Andrzej Duda

Na początku swojego słowa do mieszkańców powatu górowskiego, prezydent Duda wspomniał marszałka seniora Kornela Morawieckiego.

W swoich wspomnieniach o Kornelu Morawieckim Prezydent RP powiedział:

On był tym, który nie wahał się i nie bał się powiedzieć: „Polska nie jest w pełni niepodległa, a my niepodległości żądamy, chcemy jej, oddajcie nam wolną Polskę”. Wielki człowiek naszej historii.

W dalszej części wszyscy zgromadzeni zostali przez Prezydenta RP zaproszeni do minuty ciszy i modlitwy za zmarłych na Śląsku dwóch saperów.

Prezydent Andrzej Duda docenił miłość do swojej małej ojczyzny wykazywaną przez mieszkańców Góry.

W dalszej częśći Prezydent RP zwrócił uwagę na obecną politykę państwa, a także zachęcił, aby w najbliższą niedzielę udać się na wybory niezależnie od preferencji politycznych.

Po zakończeniu przemowy do Andrzeja Dudy mogli podejść zgromadzeniu na spotkaniu obywatele. Licznie zgromadzona młodzież i starsi mogli przez chwilę porozmawiać z Prezydentem RP czy też zrobić pamiątkowe zdjęcie.

Cała przemowa Prezydenta RP:

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content