„WROśnij we WROcław” po raz kolejny. Gdzie tym razem sadzimy drzewa?

fot. Radio Rodzina

W sobotę 19 października wrocławianie posadzą kolejne drzewa, które upamiętnią narodziny nowego członka rodziny. Będą one symboliczną pamiątką jednego z najważniejszych wydarzeń w życiu rodziców. W poniedziałek, 7 października wystartowały zapisy do jesiennej edycji akcji WROśnij we WROcław.

Jest to kontynuacja projektu WROśnij we WROcław, który rozpoczęto w 2017 roku. W Parkach Młodego Wrocławianina posadzono dotąd 618 drzew – 18 przy górce PaFaWag, 200 przy ul. Awicenny, 200 przy ul. Maślickiej, 200 w Parku Mamuta na Oporowie.

Tym razem nowych drzew będzie aż 350 i zostaną posadzone w dwóch lokalizacjach. 250 drzewek znajdzie się na Zielonym Klinie pomiędzy ulicami Żmigrodzką i Pakosławską, a 100 – na Polanie Karłowickiej przy Alei Kasprowicza.

Od poniedziałku 7 października, od g. 10.00 na stronie rodzice dzieci urodzonych w latach 2018-2019 znajdą formularze i będą mogli zgłosić swój udział w sadzeniu drzew. Narodziny dzieci będą mogły być upamiętnione przez posadzenie m.in. lip, dębów, czereśni, wiązów, głogów, czy ambrowców. Każda nowa wrocławianka i każdy nowy wrocławianin otrzymają także na pamiątkę niespodziankę.

– To niepowtarzalna okazja do upamiętnienia przyjścia na świat lub adoptowania nowego członka rodziny, a wspólne sadzenie drzew to doskonała zabawa i nauka dbania o środowisko – przekonuje Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia. – Dzięki tym drzewom mali mieszkańcy będą mogli zżyć się z miastem, wrosnąć w nie – dodaje.

Sadzeniu drzew jak zwykle będzie towarzyszył międzypokoleniowy piknik. Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego przygotowało na ten dzień wiele atrakcji, które uprzyjemnią rodzinne spotkanie.

– Zapraszamy do przyjścia na WROśnij całymi rodzinami, w ten dzień dzieciaki będą miały co robić. Kolorowe klocki, malowanie twarzy, miękkie kostki, tunele, fotobudka, indiańskie tipi, konkursy o tematyce ekologicznej z nagrodami – to tylko niektóre z atrakcji, które przygotowaliśmy wspólnie z Zarządem Zieleni Miejskiej oraz spółką Ekosystem. Na łasuchów i fanów dobrego jedzenia będą czekały food-trucki. Warto wrastać we Wrocław już od dziecka – podkreśla Piotr Lis z Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content