W Świdnicy trwa 9 Ogólnopolski Kongres Małżeństw

fot. AK

W Świdnicy trwa, od 4 do 6 października, 9. Ogólnopolski Kongres Małżeństw. W tym roku tematem są słowa: “Kariera i powołanie”. W kongresie uczestniczy ponad 315 osób z całej Polski. 

Trzydniowe wydarzenie rozpoczęło się wieczorem 4 października. Kongres otworzył bp Ignacy Dec, biskup świdnicki. – Naszą karierą jest droga do świętości, a powołanie można rozumieć szeroko, do rozwoju duchowego, do wiary, nadziei i miłości, a więc to powołanie, które nosimy w sobie od momentu chrztu świętego, jeszcze wcześniej jest powołanie do życia. Na te fundamentalne powołania nakładają się powołania szczegółowe, ko każdego stanu, do każdego zawodu – mówił do uczestników biskup. 

Pierwszą prelekcję Miłość: Misja niemożliwa wygłosił o. Adam Szustak OP. Znany rekolekcjonista mówił m.in. że miłość jest darem i zaczyna się dopiero wtedy kiedy kochamy w drugim człowieku to co słabe. Kaznodzieja otrzymał również wyróżnienie Amicus matrimoriorum. 

Sala Teatralna Świdnickiego Ośrodka Kultury wypełniona jest po brzegi:

Mówił ks. dr Krzysztof Ora, współorganizator kongresu, jak dodał, w tym roku uczestnicy zgłębiają osobiste i małżeńskie powołanie:

Uczestnikami są małżeństwa z całej Polski:

W tym roku w gronie prelegentów i gości  są m. in. o. Adam Szustak OP i ks. Marek Dziewiecki, ale także praktycy życia małżeńskiego. Kongres to prelekcje, ale także wydarzenia kulturalne oraz wspólna modlitwa. Kongres został poprzedzony nowenną do św. Józefa.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content