Dzień otwarty MPK Wrocław

Fot. MC

Jedziemy z duchem czasu – pod takim hasłem odbędzie się Dzień Otwarty MPK, na który wrocławski przewoźnik zaprasza w niedzielę,  6 października od godz. 11.00 do 16.00.

Na terenie zajezdni tramwajowej Borek na zwiedzających czeka mnóstwo atrakcji, wśród nich: prezentacja najnowszego taboru, nauka jazdy tramwajem, efektowne pokazy Hydropolis, zabawa ze znanymi wrocławskimi sportowcami oraz m.in. fotobudka i food trucki. MPK pokaże, jak zmienia się komunikacja miejska. Staje się coraz bardziej nowoczesna, a przede wszystkim komfortowa dla pasażerów. Dla chętnych odbędzie się także wycieczka do zajezdni autobusowej przy ul. Obornickiej. Specjalny autobus będzie zabierał bezpłatnie pasażerów z zajezdni Borek.

Dzień Otwarty MPK będzie nie lada gratką dla fanów transportu i nowoczesnych pojazdów. Przewoźnik zaprezentuje nowo kupione autobusy Mercedes-Benz Citaro 2 oraz tramwaje Moderus Beta, które przyjechały właśnie do Wrocławia. Nowe nabytki zapewne zobaczą nie tylko uczestnicy Dnia Otwartego. Kolumna kilkudziesięciu pojazdów przejedzie przez miasto wyruszając po godzinie 10 spod Centrum Historii Zajezdnia przy ul. Grabiszyńskiej. Część z nich zostanie skierowana do zajezdni „Borek”, aby uczestnicy Dnia Otwartego mogli im się dokładnie przyjrzeć. Dodatkowo, zaprezentowany zostanie nowoczesny, w pełni niskopodłogowy tramwaj Moderus Gamma. Ponadto, MPK zaproponuje swoim gościom naukę jazdy tramwajem. Na terenie zajezdni nie zabraknie także food trucków, czy fotobudki.

Na Dzień Otwarty MPK będzie można dojechać zarówno tramwajem jak i autobusem. Zajezdnia Borek znajduje się tuż przy przystanku „Orla”, do którego docierają tramwaje linii: 2, 6, 7, 17, a także autobus linii D.

W ramach Dnia Otwartego MPK zostanie uruchomiona specjalna linia tramwajowa. Zabytkowy tramwaj Klubu Sympatyków Transportu Miejskiego oraz „Gustaw”, historyczny tramwaj MPK, będą dowozić pasażerów na miejsce imprezy. Będzie to dodatkowo okazja, by przejechać się zabytkami, które kilkadziesiąt lat temu kursowały regularnie po ulicach Wrocławia.

Partnerami tegorocznego Dnia Otwartego są firmy, które napędzają wrocławska komunikacje na co dzień: Mercedes-Benz, Modertrans oraz SiMS.

mat. prasowe

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content