W WSD w Świdnicy zainaugurowano rok akademicki

fot. ks. Grzegorz Umiński

W Wyższym Seminarium Duchownym w Świdnicy, 3 października, zainaugurowano kolejny rok akademicki. Eucharystii z tej okazji w katedrze świdnickiej przewodniczył bp Ignacy Dec. Wykład inauguracyjny wygłosił ks. prof. Antoni Dębiński. Rektor KUL mówił o prawie rzymskim jako podstawie kultury europejskiej. 

 – Wyrażając troskę o nasze dziedzictwo kulturowe, o jego przyszłość, możemy się odwoływać także do wartości i tradycji prawa rzymskiego, w którym uniwersalne i trwałe, wręcz ponadczasowe, wydaje się zawarte w nim określenie prawa jako wyrazu sprawiedliwości oraz sztuki osiągania tego co dobre i słuszne. We współczesnym, nieustannie zmieniającym się, pełnym sprzeczności i napięć świecie przesłanie to jest nadal ważne i w pełni aktualne – mówił podczas wykładu ks. prof. Antoni Dębiński, rektor Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. 

Akademię inauguracyjną poprzedziła Msza św. W homilii ordynariusz diecezji świdnickiej podkreślił, że święcenia prezbiteratu są darem dla Kościoła. – Przygotowując się do późniejszej misji, którą otrzymamy podczas święceń, pamiętajmy, że nasze posłanie jest dla innych. Otrzymamy dar święceń, nie dla siebie, ale dla Kościoła, dla drugich. Będziemy posłani do ludzi. Oni nie przyjdą do nas, my będziemy ich odszukiwać i do nich wychodzić. Trzeba ku nim wyjść, tak nam o tym mówi i sam to czyni papież Franciszek. 

Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Świdnickiej, zostało powołane w 2004 roku. Patronem seminarium jest św. Wojciech, biskup i męczennik. Uczelnia afiliowana jest do Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu. 

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content