Remont na Uniwersytecie Medycznym za dziewięć milionów złotych

fot. Radio Rodzina

Prawie dziewięć milionów złotych kosztowała termomodernizacja budynków w Ogrodzie Roślin Leczniczych Uniwersytetu Medycznego. – To pierwszy etap procesu modernizacji kompleksu przy ulicy Wojciecha z Brudzewa – zapowiada prof. Jacek Szepietowski, prorektor uczelni ds. rozwoju

Ponad stuletni ogród wzdłuż ulicy Kochanowskiego ma ok. trzech hektarów. Rośnie tu ok. 1600 gatunków drzew, krzewów, ziół, kwiatów, z których olbrzymia część wykorzystywana jest w medycynie.

Na terenie ogrodu jest kilka obiektów, są w nich sale ćwiczeń, specjalistyczne pracownie i laboratoria. Obok murowanych budynków stoją kameralna szklarnie. Termomodernizacja polegała nie tylko na ociepleniu budynków. Budynki i szklarnie są ogrzewane z wykorzystaniem pomp ciepła, na dachach zamontowano panele fotowoltaiczne i solary.

Na razie Ogród służy tylko wykładowcom i studentom, ale w planach władz Uniwersytetu Medycznego jest pełne otwarcie.

– To jeden z elementów koncepcji Doliny Czarnej Wody, którą chcemy realizować na kampusie przy ul. Wojciecha z Brudzewa – wyjaśnia prof. Szepietowski.

– To niezwykła oaza zieleni w centrum miasta i chcielibyśmy, żeby mogli z niej korzystać wrocławianie oraz turyści odwiedzający Wrocław. Rozstrzygnęliśmy już konkurs na projekt zagospodarowania terenu i staramy się pozyskiwać kolejne środki na jego realizację – mówi prof. Jacek Szepietowski.

Um/w

Fot. Uniwersytet Medyczny/Tomasz Walów
źródło: www.wroclaw.pl

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content