Dzień Seniora z ZUS. Dowiesz się m.in. jak uważać na zakupach

fot. archiwum WCS

Październikowe spotkania z ekspertami ZUS w ramach Dni Seniora pełne są atrakcji. Konsultanci ZUS w ich trakcie powiedzą, na czym polega waloryzacja i jak przeliczyć emeryturę. O bezpieczeństwie w sieci z seniorami rozmawiać będą policjanci. Powiedzą, na co uważać podczas zakupów na prezentacjach, jakie prawa i obowiązki mają, jako konsumenci czy na jakie niebezpieczeństwa seniorzy są narażeni.

W czasie spotkań nie zabraknie także informacji na najbardziej gorący ostatnio temat, czyli dodatek dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji – mówi Iwona Kowalska-Matis Regionalny Rzecznik Prasowy ZUS na Dolnym Śląsku.

Dzień Seniora organizowany jest we współpracy z wieloma organizacjami zrzeszającymi seniorów oraz z instytucjami, które działają dla seniorów.

Celem akcji jest upowszechnianie wiedzy o ubezpieczeniach społecznych poprzez informowanie, edukowanie i wyjaśnianie różnych kwestii związanych z ubezpieczeniami społecznymi oraz przysługującymi świadczeniami – mówi organizatorka Dnia Seniora Joanna Małolepszy z wrocławskiego ZUS.

Seniorzy będą mogli na miejscu także zbadać ciśnienie oraz poziom cukru – zachęca Joanna Małolepszy.

16 października Dzień Seniora rozpocznie się o godz.10.00 w Przestrzeni Trzeciego Wieku, pl. Solidarności 1/3/5, IV piętro. Program uświetnią sami Seniorzy – Chór Ballada z Centrum Kultury Zamek i Kabarecik Radosny Senior.

Dzień Seniora organizowany jest przez ZUS w całej Polsce. Partnerami tegorocznej edycji są: Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów, Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, Narodowy Fundusz Zdrowia, Biuro Rzecznika Praw Pacjenta, Biuro Rzecznika Praw Obywatelskich, Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów oraz Komenda Główna Policji.

inf.pras./gk

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content