Spotkanie autorskie z Jakubem Małeckim

fot. Mikołaj Starzyński

1 i 2 października w dwóch filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej odbędzie się spotkanie z Jakubem Małeckim. Autor „Horyzontu” (2019), „Dżozefa” (2011) czy „Rdzy” (2017) będzie gościem Dyskusyjnego Klubu Książki w Filii nr 1 i w Filii nr 23.

Jakub Małecki (ur. 1982) to Laureat Złotego Wyróżnienia Nagrody im. Jerzego Żuławskiego, nagrody Śląkfa oraz nagrody Książka Miesiąca „Magazynu Literackiego KSIĄŻKI”. Pisarz był nominowany do Nagrody Literackiej Europy Środkowej „Angelus”, nagrody im. Stanisława Barańczaka oraz dwukrotnie do Nagrody im. Janusza A. Zajdla.

18 września ukazała się nowa powieść Jakuba Małeckiego pt. „Horyzont”.

Czasami prawda rozciąga się daleko za horyzont.
Jałowe lata bez wschodów i zachodów słońca. Wspomnienia jak burza piaskowa, jak skrzypienie desek w starym domu. Smugi przeszłości płytko pod skórą. Gry komputerowe i bułgarski rap.
Maniek i Zuza mieszkają po sąsiedzku na warszawskim Mokotowie. On, były saper, próbuje spisać wspomnienia z misji w Afganistanie, mając nadzieję wreszcie stamtąd wrócić. Ona, dziecko pokolenia Y, uczy się żyć na własny rachunek i mimowolnie zatraca się w rodzinnej tajemnicy. Choć z pozoru nic ich nie łączy, ciążą ku sobie, niezdolni i niechętni do pielęgnowania więzi z otoczeniem.
Nowa książka Jakuba Małeckiego to zaskakująca opowieść o tęsknocie, przyjaźni i odwadze. O konfrontacji z zadrą – własną i cudzą. O próbach znalezienia właściwej wersji siebie.

Opis książki pochodzi ze strony wydawcy.

Filia nr 1 (ul. Sztabowa 98): 1 października 2019 r., godz. 17.30
Filia nr 23 (bulwar Ikara 29-31): 2 października 2019 r., godz. 17.30

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content