Otwarto Konsulat Honorowy Gruzji

fot. Radio Rodzina

27 września we Wrocławiu oficjalnie rozpocznie działalność Konsulat Honorowy Gruzji. Wrocławianin Wojciech Wróbel, który został Konsulem Honorowym Gruzji, stawia na współpracę gospodarczą, turystyczną i kulturalną.

Na trzecim piętrze w kamienicy Rynek 5 (znana jako kamienica „Dwór Polski”), 27 września br. oficjalnie rozpocznie działalność Konsulat Honorowy Gruzji we Wrocławiu. To pierwsza tego rodzaju placówka, reprezentująca Gruzinów w Polsce. Konsulem Honorowym został w czerwcu br. znany wrocławski przedsiębiorca Wojciech Wróbel.

– Konsulat od sierpnia, ze względu na wakacje, działał w organicznym zakresie. Po uroczystym otwarciu, 27 września, ruszamy w pełnym wymiarze. Pierwsze konsularne interwencje mam już za sobą, m.in. udało się pomóc Gruzinowi, który na wrocławskim lotnisku miał problem z dokumentami

mówi Wojciech Wróbel, Konsul Honorowy Gruzji we Wrocławiu.


Wrocław i Batumi

Relacje Wrocławia z Gruzją wzmocniła podpisana 17 lipca br. umowa partnerska z Batumi. Decyzję w tej sprawie podjęła Rada Miejska Wrocławia na lipcowej sesji. Partnerstwo Wrocławia i Batumi będzie rozszerzeniem i rozbudową współpracy, która od 2016 r. wiąże regiony Adżarii i Dolnego Śląska.

Konsulat Honorowy oferuje pomoc i wsparcie obywatelom Gruzji mieszkającym na Dolnym Śląsku (szacuje się, że obecnie we Wrocławiu jest to ok. 1000 osób, na Dolnym Śląsku ok. 10 tys.). Placówka udziela także informacji Polakom, zainteresowanym wyjazdem do Gruzji. Konsulat współpracuje z Polsko-Gruzińską Izbą Przemysłowo-Handlową, więc na wsparcie mogą też liczyć przedsiębiorcy zainteresowani kontaktami handlowymi.

źródło: www.wroclaw.pl

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content