Dali się odnaleźć Chrystusowi na Ślęży! [RELACJA, GALERIA ZDJĘĆ]

fot. Radio Rodzina

Pod hasłem „Daj się odnaleźć” odbywa się spotkanie na Górze Ślęży organizowane m.in. przez Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży. Podczas spotkanie nie brakuje modlitwy, zabawy, a także rozmów i radości.

Spotkanie rozpoczęło się u podnóża Ślęży kilkanaście minut po godzinie 9, gdzie młodzi ludzie zachęceni przez animatora Jarka zaczęli tańczyć, bawić się i śpiewać. Ta integracja zakończyła się kilka chwil po godzinie 9:30, kiedy to w procesji na szczyt góry udała się młodzież wraz ze swoimi opiekunami. Podczas procesji odmawiany był różaniec z dopowiedzeniami Słowa Bożego. Na początku procesji niesiony był obraz Matki Bożej.

Po wejściu na szczyt po godzinie 11, do młodzieży przyjechał ks. abp Józef Kupny, a także ks. bp Jacek Kiciński.

Po przywitaniu, Metropolita Wrocławski poświęcił w kościele na Ślęży, stacje drogi krzyżowej, obrazy czterech ewangelistów, a także wizerunek Matki Bożej.

Po poświęceniu, jedna z obecnych harcerek poprosiła ks. arcybiskupa o poświęcenie niewielkiego wizerunku Maryi, który zostanie powieszony w ich harcówce oraz proporców harcerskich. Gdy nastąpiło poświęcenie, harcerki podarowały księdzu arcybiskupowi chustę harcerską.

O godz. 12 rozpoczęła się Msza święta pod przewodnictwem ks. abpa Józefa Kupnego. Homilię wygłosił ks. bp Jacek Kiciński, który w słowie Bożym skierowanym do młodzieży podziękował za przybycie, poświęcony czas i zaznaczył, że każdy młody człowiek ma marzenia.

Kontynuując ten temat ks. bp Jacek zapytał: Czy na szczycie moich marzeń, które staną się planami, jest wpisane spotkanie z Jezusem? Dzisiaj Jezus zaprasza nas do realizacji naszych marzeń .

Następnie przypomniał osobę św. Stanisława Kostki patrona młodzieży i zachęcił, aby młodzi obecni na Ślęży podobnie jak ich patron, pozwolili Jezusowi się przemienić.

Po Eucharystii wszyscy obecni zjedli posiłek, mogli integrować się tańcząc, a także posłuchać świadectwa braci ze wspólnoty Taize, którzy towarzyszyli młodym podczas całego spotkania.

Spośród wielu młodych ludzi na Ślężę przybyła Weronika.

Ze swojej wspólnoty parafialnej na Brochowie na spotkanie młodych przyjechała Nikola.

Z północnego krańca diecezji wraz z księdzem Michałem i rówieśnikami z Milicza przyjechał Aleksander.

O motywach nadania spotkaniu hasła: „Daj się odnaleźć” mówi diecezjalny duszpasterz młodzieży, ks. Zbigniew Kowal.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć:

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content