Wrocławscy uczniowie napiją się kranówki

Fot. mat.pras./UM Wrocław

Adam Zawada, wiceprezydent Wrocławia, w Szkole Podstawowej nr 84 przy ul. Górnickiego, zaprezentował jeden z pięciu nowych zdrojów wodnych dla uczniów – od dzisiaj z kranówki można tam korzystać do woli i za darmo. Na potrzeby szkolnych poidełek powstało nowe logo Wrocławskiej Kranówki. Oprawa graficzna zdrojów w przystępny sposób przedstawia zalety regularnego picia wody.

Adam Zawada podkreślił, że nowe urządzenia są rozwiązaniem nowoczesnym i  proekoloogicznym – Chcemy od najmłodszych lat przyzwyczajać do picia dobrej, zdrowej wody kranowej, dostarczanej przez MPWiK. Warto pić kranówkę, jest zdrowa i tańsza od butelkowej, kupowanej w sklepie, ale też dlatego, że czujemy się odpowiedzialni za przyrodę wokół nas. W przyszłym roku zainstalujemy kolejnych dziesięć zdrojów w placówkach oświatowych.

Rafał Just, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 84, dodał, że źródło będzie znacznym ułatwieniem dla uczniów – Bardzo cieszę się, że jeden z pierwszych zdrojów powstał właśnie w naszej szkole. Wpisuje się w nasze proekologiczne działania – zbieramy wodę deszczową, rzadziej kosimy trawę i nie grabimy liści. Myślę, że zdrój będzie fantastycznie służył wszystkim uczniom.

By Wrocławska Kranówka trafiła do szkolnych zdrojów, jest poddawana kontrolom na wszystkich etapach produkcji. Przechodzi także liczne próby i analizy w laboratorium Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji. Jej jakość badana jest dodatkowo przez Państwową Inspekcję Sanitarną.

Jako biuro na różne sposoby zachęcamy mieszkańców do picia wody z kranu. Warto zrezygnować z picia wody butelkowanej. Mam nadzieję, że to uroczyście uruchomione poidełko będzie cieszyło się dużym zainteresowaniem i skorzystają z niego również nauczyciele oraz rodzice – mówi Małgorzata Brykarz, dyrektor Biura Wody i Energii.

W ramach zrealizowanego przez Zarząd Inwestycji Miejskich zadania zdroje powstały w pięciu placówkach: SP nr 84 ul. Górnickiego 20; SP nr 107 ul. B. Prusa 64; SP nr 97 ul. Pawłowa 15; SP nr 1 ul. Nowowiejska 78; LO nr XII pl. Orląt Lwowskich 2A we Wrocławiu.

W przyszłym roku powstanie 10 kolejnych zdrojów tego typu. Poidełka będą również podstawowym elementem wyposażenia kolejnych, nowo budowanych szkół. W przyszłym roku zdroje powstaną również w miejscach pożytku publicznego.

Zdroje z kranówką po raz pierwszy pojawiły się we Wrocławiu w 2012 roku. Dotychczas utworzono 10 takich punktów – m.in. na pl. Solnym, pl. Dominikańskim, u zbiegu ul. Świdnickiej i Oławskiej, a także na rynku Psiego Pola. W tym roku część kranów przechodziła modernizację.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content