II edycja konkursu wiedzy o powiecie wrocławskim za nami

fot. Radio Rodzina

Uczniowie ostatnich klas szkół podstawowych z terenu powiatu wrocławskiego rywalizowali w dniu 18 września 2019 r. w finale II Konkursu wiedzy o Powiecie Wrocławskim, który podobnie jak w roku ubiegłym odbył się w Sali Sesyjnej Starostwa Powiatowego we Wrocławiu. Wszystkich zgromadzonych uczestników powitali Wicestarosta Powiatu Wrocławskiego – Andrzej Szawan oraz Członek Zarządu Powiatu Wrocławskiego – Wiesław Zając, życząc oczywiście zwycięstwa w konkursowych zmaganiach.

W turnieju zorganizowanym i poprowadzonym przez Stowarzyszenie Podróżników „TUITAM”, pod Honorowym Patronatem Starosty Powiatu Wrocławskiego – Romana Potockiego, uczestniczyły reprezentacje 17 szkół podstawowych z terenu powiatu.

W pierwszej części konkursu każda z trzyosobowych drużyn pisała 30 minutowy test eliminacyjny, składający się z kilkunastu pytań otwartych i zamkniętych, sprawdzający wiadomości na temat walorów turystycznych, przyrodniczych, historii, zagadnień społecznych i gospodarczych powiatu wrocławskiego oraz wiedzę na temat kompetencji, organizacji i organów władz samorządowych powiatu. Jury, powołane przez Organizatorów Konkursu, w skład którego weszli Członek Zarządu Powiatu Wrocławskiego – Wiesław Zając, Dyrektor Wydziału Promocji i Wsparcia Społecznego – Edyta Ostrowska oraz przedstawiciele Organizatora – Marta Miniewicz, Anna Motyka i Zbigniew Sobierajski po sprawdzeniu prac wyłoniło zwycięską dziesiątkę drużyn, które przeszły do kolejnej części zmagań.

W czasie przerwy, podczas której młodzi uczestnicy i ich opiekunowie mogli skorzystać ze słodkiego poczęstunku, nastąpiła reorganizacja sali, by wszystkie drużyny mogły obserwować dalsze losy uczestników finału konkursu oraz móc aktywnie w nim uczestniczyć – zasiadając tym razem na widowni.

W drugim etapie zawodnicy pracowali na zwycięstwo swojej drużyny odpowiadając na naprawdę trudne pytania, rozwiązując zagadki, układając puzzle, pracując z mapą oraz pisząc… wiersze – rymowanki, na temat swoich gmin i ich walorów! W to wszystko zaangażowana została publiczność, dla której również zostały przygotowane specjalne zadania i nagrody za poprawne odpowiedzi. 

Walka była zacięta, a satysfakcja z zaliczania kolejnych pytań podkreślana było spontanicznymi gestami radości. Wysiłek wart był zachodu, ponieważ dla wszystkich finalistów oraz opiekunów zaplanowana została jednodniowa wycieczka po powiecie wrocławskim, z pobytem i atrakcjami w parku linowym, zwiedzaniem najciekawszych miejsc oraz posiłkiem i transportem spod siedziby urzędu we Wrocławiu. Ponadto, jako nagrody specjalne dla laureatów I miejsca konkursu, zostały ufundowane vouchery na loty w tunelu aerodynamicznym w Mirosławicach.

Dodatkowo, dla wszystkich uczestników etapu powiatowego Powiat Wrocławski przygotował dyplomy okolicznościowe za udział w konkursie i upominki, które w imieniu władz Powiatu Wrocławskiego wręczał Przewodniczący Komisji konkursowej – Wiesław Zając wraz z panią Dyrektor.  

Zadanie było w całości finansowane ze środków Powiatu Wrocławskiego.

mat. prasowe

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content