Zielone deptaki, tor wyścigowy dla rolkarzy i nowe place zabaw. Tak wygląda odnowione wybrzeże nad rzeką Oławą

fot. Radio Rodzina

Wrocław od kilku lat realizuje programy rewitalizacji nabrzeży. W pierwszej kolejności miasto zajęło się nabrzeżami Odry, a w teraz zakończyło rewitalizację terenów przylegających do rzeki Oławy na terenie osiedla Przedmieście Oławskie. To odcinek od zabytkowego mostu Oławskiego do mostu Rakowieckiego, który prowadzi na Niskie Łąki. 

Zagospodarowanie nabrzeży Oławy to kluczowy projekt w procesie rewitalizacji Przedmieścia Oławskiego, które obok Przedmieścia Odrzańskiego jest jednym z obszarów, na którym Wrocław koncentruje działania rewitalizacyjne. W trakcie przygotowywania projektu postawiono przede wszystkim na tereny o charakterze parkowym, z możliwością odpoczynku i obserwacji przyrody.

– mówiła Urszula Badura, dyrektorka Zarządu Inwestycji Miejskich.

Zagospodarowanie nabrzeży Oławy było złożonym projektem. Jego przygotowanie i realizacja wymagały wiele czasu, dyskusji, analiz i poszukiwania optymalnych rozwiązań. 

– mówił prezydent Jacek Sutryk

Podstawową funkcją nabrzeży Oławy będzie rekreacja i wypoczynek w zieleni. W realizacji uwzględniono potrzeby osób niepełnosprawnych, a obszar objęty projektem zajmuje 2,96 ha. Całkowity koszt inwestycji wynosi około 15 mln zł, w tym tylko 5 mln to środki zewnętrzne między innymi z Unii Europejskiej.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content