„Kosmiczni” wrocławianie, pożądani na światowych rynkach

fot. Radio Rodzina

Wrocławska spółka Scanway, pod znakiem Marka Polskiej Gospodarki, będzie promować polskie technologie kosmiczne na międzynarodowych rynkach. Swoje rozwiązania przedstawi na najważniejszych, światowych wydarzeniach branżowych sektora space tech.

To co robi wrocławska spółka Scanway pokazane będzie m.in. w Stanach Zjednoczonych, Niemczech czy Norwegii. Chodzi m.in. nad budową polskiego satelity do obserwacji Ziemi ScanSAT, a wraz z German Orbital Systems, do 2025 roku wyśle pierwszego, europejskiego satelitę na orbitę Księżyca.

 – Pracujemy nad różnorodnymi projektami, które wszechstronnie wykorzystują nasze doświadczenie w projektowaniu zaawansowanych systemów optycznych. Wychodząc na rynek międzynarodowy, chcemy pokazać potencjał polskiej firmy z sektora space tech na świecie. Z naszym know-how możemy realizować własne inicjatywy kosmiczne, ale też współpracować z największymi agencjami kosmicznymi na świecie – mówi Jędrzej Kowalewski, CEO Scanway.

W listopadzie Scanway weźmie udział w Space Tech Expo Bremen, wydarzeniu szczególnie istotnym dla europejskiego rynku kosmicznego. Spółka ma również w planach obecność na kongresie Australian Space Research Conference oraz The 2019 Canadian Aerospace Summit.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content