ROD „Gajowice”: Plac zabaw otwarty

wroclaw.pl

W sobotę, 21 września, na terenie ROD „Gajowice” trwał Dzień Działkowca. Jednym z punktów tego wydarzenia stało się otwarcie – z udziałem prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka – nowego placu dla dzieci, co jakiś czas temu zostało m.in. obiecane okolicznym mieszkańcom.

Za koniecznością utrzymywania miejskich ogródków działkowych w dobrej kondycji Jacek Sutryk opowiadał się od dawna, jeszcze w czasie, gdy nie pełnił funkcji gospodarza miasta. Po objęciu urzędu do tematu powrócił.

Fundusze na wyremontowanie terenu gajowickich działek – za czym optowała i tamtejsza Rada Osiedla, i miejscowi aktywiści – znalazły się w miejskim budżecie w bieżącym roku.

Potwierdzono to uchwałą przyjętą przez radnych na sesji RM Wrocławia 4 lipca br. 500 tys. zł przekierowano na naprawę głównej alei na terenie ROD „Gajowice” oraz urządzenie tam placu zabaw dla najmłodszych. 

Ten ostatni został właśnie uroczyście otwarty 21 września br. Przy pięknej pogodzie i w obecności działkowców, którzy przybyli na zorganizowany przez zarządu ROD-u działkowy festyn, prezydent Jacek Sutryk i najmłodsi użytkownicy kolorowej instalacji uroczyście przecięli symboliczną wstęgę przed wejściem na plac zabaw. 

mat.pras.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content