Kolejna lodówka społeczna we Wrocławiu! Dziś zamontowano ją na Wielkiej Wyspie

fot. Radio Rodzina

Dzięki kolejnemu wsparciu Fundacji WeźPomóż.pl oraz organizacyjnym staraniom Rady Osiedla Biskupin-Sępolno-Dąbie-Bartoszowice na Wielkiej Wyspie pojawiła się 21 września br. pierwsza lodówka społeczna. Wypełniona po brzegi dobrymi rzeczami czeka na potrzebujących i tych, którzy zechcą ją zasilać.

Można już częstować się i dzielić jedzeniem przy ul. Pautscha 4 we Wrocławiu. Społeczna lodówka stanęła w pobliżu siedziby Rady Osiedla. Tak jak inne, można ją rozpoznać po charakterystycznym logo Fundacji WeźPomóż.pl.

Lodówka została wstawiona do uprzednio przygotowanej konstrukcji i po prostu wygląda jak sprzęt AGD w zabudowie. Jeszcze w sobotę rano, 21 września, świeciła pustkami, ale przed chwilą jej otwarcia, po południu, od godz. 17.00, wszystkie półki były już zapełnione jedzeniem. 

Wszyscy, którzy pojawili się na ul. Pautscha, żeby być świadkami szczególnej „ceremonii”, zastali także stół zastawiony kanapkami, słodkościami i owocami i byli zapraszani do częstowania się nimi. 

Przypominamy, że zasada korzystania ze społecznych lodówek, których we Wrocławiu ciągle przybywa – a TU możecie zobaczyć, gdzie się znajdują – jest bardzo prosta: Masz za dużo jedzenia? – Włóż je do lodówki! Potrzebujesz jedzenia? – wyciągnij je z lodówki!

Autorem tej idei jest Jan Piontek, jeden z 30 Kreatywnych Wrocławia 2018, zwykły człowiek – jak sam o sobie mówi. 

– Pomysł na społeczne lodówki zrodził się z tego, że widziałem, ile jedzenia się marnuje – mówi Piontek. – Dzięki temu potrzebujący nie szukają w śmietnikach, tylko mogą przyjść i z pełną godnością wyjąć jedzenie z lodówki – wyjaśnia.

Do społecznych lodówek jedzenie dostarczane jest codziennie. 

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content